szukaj:
z ostatnich:

Bracia Dalton na ścianach spacerniaka w Poznaniu

1 / 10 Następne »
następne

Spacerniak w areszcie ozdobili graficiarze

Jeden ze spacerniaków w poznańskim Areszcie Śledczym został ozdobiony przez Graficiarzy. Na jego ścianach namalowano sceny inspirowane komiksem o Lucky Luke`u i braciach Dalton. Projekt jest inauguracją programu "Poznań promuje sztukę nie wandalizm".

"Trzy tygodnie temu rozpoczęliśmy ten program, to jest jego oficjalna inauguracja. Udało nam się namówić do współpracy Areszt Śledczy w Poznaniu, który udostępnił spacerniak dla graficiarzy z miasta" - powiedział zastępca dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania Michał Lemański.

W ramach programu "Poznań promuje sztukę nie wandalizm" oprócz akcji edukacyjnej dla młodzieży przygotowano kilkanaście powierzchni, na których można malować legalne graffiti.

"Mam nadzieję, że miasto dzięki temu stanie się bardziej kolorowe a i graffiti będzie lepiej postrzegane przez mieszkańców" - dodał Lemański.

Program malowania spacerniaków jest organizowany w Areszcie Śledczym w Poznaniu od paru lat. Do tej pory pięć z 10 spacerniaków ozdobili plastycy, dla których ściany do malowania przygotowywali więźniowie.

"Dzięki temu spacerniaki stają się bardziej kolorowe, a osadzeni czują się w tych przestrzeniach lepiej" - powiedział dyrektor Aresztu Śledczego w Poznaniu ppłk Jacek Wiśniewski.

oceń
1
0
Podziel się
1 / 10 Następne »


Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!