szukaj:
z ostatnich:

Drastyczne sceny zbrodni

1 / 9 Następne »
następne

Myślisz, że to nie dzieje się naprawdę?

Gry komputerowe, które osiągają coraz wyższy stopień realności, stają się obecnie masową rozrywką. Z drugiej strony takie mocarstwa jak Stany Zjednoczone prowadzą swoje militarne działania za pośrednictwem zaawansowanych technologii informatycznych. Powoli wojna zaczyna przypominać grę komputerową.

Kiedy świetna zabawa przestaje być niegroźną rozrywką, a przemienia się w prawdziwą zbrodnię? Kiedy żołnierz przestaje być człowiekiem i zaczyna być po prostu pionkiem, którego możemy dowolnie ustawiać na polu bitwy i zarządzać jego życiem i śmiercią? Czy wirtualny świat całkowicie pozbawił nas wrażliwości na ludzką krzywdę?

Takie pytania zdaje się stawiać Karl Burke, który zainspirowany zarówno starymi fotografiami wojennymi, jak i współczesnymi realistycznymi grami komputerowymi, stworzył niezwykły fotograficzny projekt, który zapewnił mu pierwszą nagrodę w tegorocznej edycji Fotofestiwalu.

oceń
2
1
Podziel się
1 / 9 Następne »


Opinie

Ocena: 0 [0]
~Matyjas [2013-06-12 09:05]

Należy pamiętać, że w kapitalizmie nie chodzi o życie hołoty, tylko interes kapitalistów. Jeśli oni mają z tego pieniądze, to Ci na dole mogą się zabijać do woli.

odpowiedz

Ocena: +2 [2]
~Magda [2013-06-09 01:05]

Jaka roznica miedzy prawdziwym trupem a graficznym w grze? taka, ze prawdziwy to istota cierpiaca i jakis przymus, a ten w grze to troche pradu. To nie gry powoduja agresje, dzis gdy sa gry caly swiat sie spina jak slyszy ze w Syrii broni chemicznej uzyto, a wczoraj kiedy gier jeszcze nie bylo sie wyrabywalismy na lewo i prawo parzac wrzaca smola i wypalajac wioski..............................

odpowiedz