szukaj:
z ostatnich:

Cudawianki w Gdyni: atrakcyjne otwarcie lata 2013

1 / 10 Następne »
następne

NOC ¦WIĘTOJANSKA NAD BAŁTYKIEM

Lato w Gdyni rozpoczete. Otworzyły go tradycyjnie Cudawianki, które już od południa gromadziły tłumy mieszkańców Trójmiasta. Był piknik, aktywny i twórczy wypoczynek - gra w gumę i kultowe hula hop. Królowała muzyka i taniec z najróżniejszych jego odmianach: dzięki Cudafunky! ze street sals±, dancehallem, break dancem i poppingiem, z energetyczn± zumb± i african dance.

Miło¶nicy bezdĽwiękowego szaleństwa chętnie korzystali z silent disco. Cudapiknik muzycznie oprawiły sety djskie i starcie ekip Junoumi oraz Coast2Coast. Zagrali dla Was Buszkers, Jonkpa, Rythym Baboon i Tomek Hoax. Jak co roku olbrzymim powodzeniem cieszyło się wyplatanie wianków. Etno-wianki powstawałay z polnych kwiatów, Eko-wianki z m.in. butelek, gazet i kartonów. W przestrzeni wydarzenia co najmniej kilkaset osób z dum± prezentowało na głowach wiankowe cuda.

Tłumnie uczestniczono również w warsztatach - Mobilnej Grz±dce , Tape Art , Salonie Gier, w zajęciach z kreatywnej edukacji i eksperymetach z ekip± Gdyńskiego Centrum Nauki Eksperyment. Artystycznie i niebanalnie było na warsztatach Nowa Historia, Analogowy Czad czy warsztatach modowych Do It Yourself towarzysz±cych Summer SWAP - wielkiej, plenerowej wymiance ciuchów letnich. Program uzupełniały pozostałe aktywno¶ci - czytelniczy bookcrossing, akcja Stranger Portraits, instalacja 2AR.

Wieczorem na multikolorowej scenie autorstwa Jarosława Koziary pojawił się energetyczny L.U.C,następnie Julia Marcell z zespołem oraz AYO, która oczarowała wszystkich i z cał± pewno¶ci± był to jeden z najpiękniejszych występów w historii Cudawianków.

Prawdziwe taneczne szaleństwo, a wła¶ciwie taneczny szał wniósł na scenę Hercules and Love Affair. Andy, Mark, Red i Steff nie pozwolili przez ponad godzinę na chwilę odpoczynku. Dyskotekowe , dynamiczne, mocno podkręcone rytmy HALA ¶wietnie wpisały się w koncepcję witania lata. I faktycznie w lato weszli¶my tanecznym krokiem.

Do zobaczenia za rok!

oceń
0
0
Podziel się
1 / 10 Następne »


Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!