szukaj:
z ostatnich:

Zostań Mistrzem! 12 ludzi Pomorza widzianych oczami dziecka

« Poprzednie 2 / 12 Następne »
poprzednie następne

Luty: Leszek Bzdyl

Już drugi rok z rzędu charytatywny Projekt Mistrzowie skupił wokół siebie ludzi, którzy postanowili pomóc innym. Uwieńczeniem trójmiejskiej akcji jest niepowtarzalny kalendarz - charytatywna cegiełka, ze sprzedaży której całkowity dochód przeznaczony zostanie na rzecz 86 podopiecznych Domów dla Dzieci prowadzonych przez Gdańską Fundację Innowacji Społecznej.

Kalendarz spośród wszystkich innych wyróżnia nie tylko fakt, że kupując go pomagamy realizować marzenia najmłodszych, ale i jego niezwykła forma, która czyni z niego małe dzieło sztuki. W wymiarze artystycznym kalendarz przyjmuje bowiem formę fotografii 12 Mistrzów - znanych ludzi z terenu Pomorza, którzy swoim życiem pokazują jak należy walczyć ze słabościami i udowadniają, że realizacja marzeń jest możliwa.

Tegoroczni Mistrzowie to trzech aktorów, szef teatru, pianista jazzowy, dwóch olimpijczyków, malarz, pisarz, dziennikarz, społecznik i fotograf. Każdy z nich, będąc bohaterem kolejnej karty kalendarza, zabiera nas w niezwykłą podróż, przypominającą powrót do czasów dzieciństwa. Taki był bowiem zamysł autora fotografii - Łukasza Gawrońskiego, który tłumaczy swój pomysł słowami:

Chciałem żeby każdy odszukał w sobie dziecko. Stąd spontaniczne, często niepoważne gesty i miny, popisane kredą mury, mające przypominać, że w każdym z nas zachowało się coś z dziecięcej szczerości, spontaniczności i beztroski. Dodatkowo zastosowanie ujęcia z poziomu biodra daje ciekawe wrażenie, że scena widziana jest oczami dziecka. Obraz ma sugerować, że oto dzieci patrzą na mistrzów - tłumaczy Gawroński. Fotografie powstały w scenerii Oruni Dolnej - kolebce Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej.

Dwa najbliższe miesiące to czas sprzedaży kalendarza - charytatywnej cegiełki, która przybliża dzieci do realizacji ich największego marzenia - marzenia o bezpiecznym i spokojnym domu.

Kalendarz kupić można na stronie projektu www.projekt-mistrzowie.pl, lub u partnerów akcji.

oceń
3
0
Podziel się


Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!