szukaj:
z ostatnich:

Rywalizacja na…cellulit

dodane 2011-07-01 (10:45) 6 lat 6 miesięcy 16 dni 10 godzin i 31 minut temu
  A A A
 


W tym tygodniu zrozumiałam, że choć staram się trzymać rękę na pulsie gwiazd naszego showbiznesu, żeby wyławiać najciekawsze fakty z ich barwnego życia zawodowego i jeszcze barwniejszego prywatnego, to przekazuję jedynie to, co napisali inni. Sama nie wymyśliłam niczego. A nie mogłam? Jak się chce, to wszystko można. Wystarczy tylko ruszyć głową.

Maciej Balcerzak ruszył i mnie poruszył. Jak Kopernik ziemię. Ale on pierwszy. N i e poruszył ziemię, ale napisał poruszającą powieść celebrycką. „Gaga, warszawski wilkołak”.

Powieść, jak można się dowiedzieć ze skromnej notki na tylnej okładce, ukazująca świat celebrytów i mediów w krzywym zwierciadle, została uznana przez „New York Times’a” za najlepszą książkę początku XXI wieku (choć osobiście nie sądzę, żeby do końca wieku ktoś napisał lepszą) została przetłumaczona na 32 języki a prawa do niej kupił sam Tarantino.

A kim jest sam autor, Maciej Balcerzak? Można się dowiedzieć ze wspomnianej notki. Zdradzę państwu tylko, że autor zaprzecza, jakoby pierwowzorem tytułowej Gagi byładoda"> Doda. Choć wszelkie podobieństwa są, moim zdaniem, nieprzypadkowe. Tak jak na warszawskiego wilkołaka, autor nie przypadkiem natknął w się w Lasku Bielańskim, kiedy grzebał w śmieciach. Oczywiście wilkołak, a nie autor. Ale i tak przeczytałam z zapartym tchem.
A potem żałowałam. Że sama tego nie wymyśliłam. Niestety. Kiedy nie starcza wyobraźni, trzeba czytać, co inni wymyślą.

W mijającym tygodniu „Fakt” na przykład wymyślił, że Doda (nie mylić z Gagą) jest w rozpaczy. Bo nie jest przyzwyczajona do samotności.
- Nie daje sobie z tym rady – zdradza gazecie osoba dobrze znająca wokalistkę - Po tym, jak rzucił ja Nergal, spotyka się wprawdzie z kilkoma mężczyznami, ale towarzysko. To tylko namiastka związku. Ale już następnego dnia Fakt sugeruje, że Dodę i przystojnego choreografa, Błażeja Szychowskiego, z którym od pewnego czasu współpracuje, łączy coś więcej niż tylko praca. Czy to coś poważnego? – okaże się niebawem i gazeta obiecuje ,że natychmiast o tym poinformuje.

Póki co, cały kraj żyje (jak donosi Super Express) rywalizacją Dody z Joanną Krupą na…cellulit. We worek „Dżołana” rzuciła piosenkarce wyzwanie: Pokaż swój cellulit!
Zanim jednak piosenkarka (u której, przypomina gazeta, mogliśmy nieraz dostrzec lekko pomarszczoną pomarańczową skórkę) zareagowała, wzięła ją w obronę piosenkarka Maryla Rodowicz.: - Doda jest śliczniutka, chudziutka i drobniutka.”- powiedziała w rozmowie z „Super Expressem”.
I niech mówią, że kobiety są zawistne. !- pomyślałam.
A Maryla dodała - Pogadamy sobie, jak będzie miała 30 lat. I jak urodzi trójkę dzieci. Po porodzie zmienia się budowa ciała kobiety. Czy musiała to powiedzieć? Musiała. Żeby nie było potem, że nie mówiła. A wie co mówi, bo 30 lat sama już miała i sama urodziła trójkę dzieci.

Jedno tylko dziecko (7-letniego Allanka) ma natomiast Edyta Górniak. I dla jego dobra wybaczyła wszelkie urazy jego ojcu, a swemu byłemu mężowi, Dariuszowi Krupie.
Choć jeszcze 3 miesiące temu – przypomniał wczoraj Super Express – wydawało się, że byli małżonkowie rozpoczną bezlitosną walkę o syna i majątek, okazało się, że Edyta potrafiła zapomnieć o wszystkim co, było złe. Właśnie dla dobra dziecka.
Bo, jak twierdzi, to jest strasznie ważne, żeby pielęgnować takie młode, niewinne życie.
I dlatego wybaczyła wszystko Darkowi.
Edyta, konkluduje gazeta, ma wielkie serce. Nie tylko (to już moja uwaga) usta. To cieszy.
Bo usta, kiedy zastrzyki przestaną działać, zmniejszą się, a serce wielkie pozostanie.
Co poza tym ciekawego?

News w „Fakcie”: „Narzeczona Kammela tarasuje ulicę”. Chyba przesada – pomyślałam w pierwszej chwili – Bo wprawdzie o pani Katarzynie Niezgodzie trudno powiedzieć jak o Dodzie, że jest „chudziutka i drobniutka”, ale żeby aż tarasowała ulicę?
A jednak! Tyle, że swoim porsche zaparkowanym na środku ruchliwego skrzyżowania.
- Jak tak można zaparkować samochód?!? – krzyczeli oburzeni kierowcy.
Okazuje się, że można. Zawsze powtarzam, że jak się chce, to wszystko można.
No, może z jednym wyjątkiem. Nie można nie przeczytać pierwszej powieści celybryckiej Macieja Balcerzaka „Gaga, warszawski wilkołak”.
Życzę miłej lektury i do usłyszenia za tydzień.
oceń
7
0
Podziel się

Wiadomości powiązane

Złapać kontakt z rozumem
Dawno nie widzieliśmy jej tak rozpromienionej
Irlandas
Po raz czwarty zostanie tatą!
Wyglądała, jakby ubyło jej 20 lat!

Opinie

Ocena: 0 [0]
~EWA [2011-07-02 14:27]

RODOWICZ URODZIŁA NIE TRÓJKĘ A CZWÓRKĘ DZIECI. JEDNO, NAJSTARSZE ZOSTAWIŁA W CARITASIE W ELBLĄGU. W TEJ CHWILI JUŻ NIE ŻYJE. WIEM BO TAM PRACOWAŁAM I SIĘ NIM ZJMOWAŁAM

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~Anlekta [2011-07-03 19:27]

jestem w szoku
Czy to prawda?Maryla Rodowicz miała 4dzieci w tym jedno zostawiła i świat o tym nie wiedział.Jak to możliwe,że kobieta z taką pozycją i kasą zrobiła coś tak okropnego i karmi nas kłamstwami?To powinno wyjść na światło dzienne!Dlaczego nikt o tym nie pisnął słówka?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~łysy [2011-07-01 17:39]

ta stara rura
to powinna sie leczyc psyhiatrycznie ( chociaz pewnie jest za pozno )!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~gosial [2011-07-06 20:29]

tak trzymać pani Mario
z całą przyjemnością czytam felieton-perełkę pani Marii Czubaszek, jak zawsze. Oby więcej takiej finezji i poprawnej polszczyzny; jeszcze Ona ze starej gwardii "trójkowej" po śmierci Macieja Zembatego.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +1 [1]
~kija [2011-07-04 21:48]

nawet jeśli to zrobiła (a słyszałam tez to w elblągu) to pewnie miala ku temu powody, caritas to specjalistyczny ośrodek, musi byc powód aby tak postąpić. zajmijcie sie lepiej problemem kobiet, które zostawiają dzieći zdrowe na ulicach albo wśmietnikach,

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~europejski Ślązak [2011-07-04 08:19]

kogo mogą fascynować takie sensacje???
Artykuł dla niepełnosprawnych umysłowo

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~pablos [2011-07-01 20:06]

Malkontenci wynocha!
j.w.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~asia [2011-07-01 15:34]

super!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: -1 [1]
~ozzysabbath [2011-07-07 05:14]

jest tyle roznyh waznych problmow
a tu taki cienizm.Kto zezwala na takie strony?Co za szajs

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~? [2011-07-06 21:31]

HIPOKRYZJA
Nie zdziwiłby taki fakt, - iż może dojść do tego, że jedna pozwie drugą za zniesławienie, - aby wyrwać trochę kasy i dorobić odrobinę. Takie to dzisiaj czasy, zarabia się na każdym idiotyźmie. Sądy mają taka moc przerobową jak żadna najpotężniejsza firma czy instytucja wytwarzająca wszelkie dobra. Każdą kwotę milion, czy miliard mogą przerobić w jeden dzień, a nawet w krótszym terminie. To są dopiero wytwórcy dóbr? Ile górnicy w to miejsce muszą wydobyć węgla, a rolnicy np zboża, ziemniaków, czy mleka. A o kasach fiskalnych dla tego towarzystwa jakoś cichutko?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~OOna [2011-07-06 16:44]

.........
Pewnie nawet nie wie, z kim o dziecko miała. Pierwsze k...e PRL dawała na prawo i lewo, żeby zrobić pseudo karierę. Chore dziecko to przecież straszna przeszkoda dla takiej :divy: he, he...

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~PaniKa [2011-07-06 16:35]

Pani Mario...
spodziewałam się po Pani twórczości wyższych lotów...jestem naprawdę w szoku, że Pani zajmuje się takim bzdurami.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Kokos [2011-07-05 23:58]

doda i joanna i ich dobre geny
Nie każdej kobiety ciało po porodzie się diametralnie zmienia. To kwestia genów. Dobrych genów. Są panie które po porodzie wyglądają nadal coraz lepiej, słowo. Okaże się jakie geny ma Doda, po porodzie, hihihi....

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~czesiek [2011-07-05 15:15]

Ja nie moge ale Pani pisze o pierdołkach:)
no a nie?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~matka [2011-07-05 14:32]

porzucone
Czy Ci, co tak użalają sie nad losem tak zwanych porzuconych dzieci, zastanowili się, co stanie się z tymi dziećmi po śmierci rodziców. Kto ??? może te osoby co osądzają zajmą sie nimi??? Ja mam czyste sumienie, bo zabezpieczyłam Swoje dziecko na wypadek mojej śmierci. Wiem że jest w dobrych rękach i to mnie uspakaja.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
choco-sara [2011-07-05 12:40]

degrengolada
Ja zas marze o jakichs porzadnych autorytetach(przepraszam za brak znakow polskich)...o KULTURZE(!!!) PRZEZ K A NIE PROPAGOWANIU SZMATLAWCOW..coz mnie interesuja skandale...ktore absorbujac mase,odwracaja uwage, od przerazajacego wyzysku i okropnosci naszych czasow..coz mnie interesuja ludzie ktorzy siegajac szczytu posiadaja mierne aspiracje...nam potrzeba kogos kto na nowo wpoil by MORALNOSC I DAL UKOJENIE W CZASACH W KTORYCH WBREW ROZWOJOWI TECHNOLOGII I NAUKI BRAKUJE LOGIKI..SERCE SIE LAMIE ,ZE STARSZE POKOLENIA NAM W TYM NIE POMAGAJA..LEPIEJ PRZEWODZIC ULOMNYM SPOLECZENSTWEM ;( DZIEWCZYNA LAT 25

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~klik [2011-07-04 16:22]

Po co pisać o jakiś tam zerach?
Co to jest ta-ten-to dżoana czy dodek i innne szmatławce? Normalny człeg by tego do ręki nie wziął boby się zwymiotował czy coś...

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Bela [2011-07-04 10:24]

Rywalizacja na…cellulit
Uwielbiam Panią Pani Mario!!!!! A reszta reszta to marność, czy to ważne kto z kim śpi ważne żeby się wyspał!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~darek [2011-07-03 21:11]

PANI MARIO, PROSZĘ SIĘ NIE PRZEJMOWAĆ WYPOWIEDZIAMI.
NIE POTRZEBA WIĘKSZEJ ILOŚCI KLAS , BY ZUWAŻYĆ, ŻE WIĘKSZOŚĆ WYPOWIEDZI NAPISANE SĄ JEDNĄ, JAKĄŚ SZMACIANĄ RĘKĄ. KTOŚ ZAZDRROŚCI PANI TALENTU. TAK, TALENTU. BO UMIEĆ PISAĆ TAK JAK PANI TO TRZEBA MIEĆ TALENT. TEGO NIE DA SIĘ NAUCZYĆ. POZDRAWIAM

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Dick [2011-07-03 20:13]

Wyrocznia.
Pani Czubaszek! Niech Pani spojrzy na siebie....Nie może Pani być wyrocznią dla innych.

odpowiedz