szukaj:
z ostatnich:

Dlaczego miłość nie trwa wiecznie?

dodane 2010-12-03 (12:10) 7 lat 4 miesiące 20 dni 10 godzin i 59 minut temu
  A A A
 


Na dobry początek – dobre pytania. ”Dlaczego miłość nie trwa wiecznie? Dlaczego żyjemy w toksycznych związkach? I nie możemy z nich wyjść? Dlaczego oni zdradzają i odchodzą?” Dlaczego…o to pytam? Bo nie ma g ł u p i c h pytań. Są tylko głupie odpowiedzi. Żartowałam. To nie j a o to pytam. To pytania, z pierwszej strony wczorajszego „Super Expressu”, które mają zachęcić do lektury b e s t selerowej, zdaniem dziennika, książki Kingi Rusin, dziennikarki TVN i psychoterapeutki Małgorzaty Ohme „Co z tym życiem?”. Aby jeszcze bardziej zachęcić do sięgnięcia po ten bestseller, Super Express będzie przez kolejne 9 dni publikować ‘” zapis niezwykłego dialogu dwóch kobiet, które rozliczają się z przeszłością, analizują życie, mówią o przyszłości. ”Wczoraj, pod zachęcającym tytułem „Mężowie zdradzają” Super Express opublikował pierwszy fragment tego niezwykłego dialogu, w którym dziennikarka dzieli się swą refleksją, cytuję: „Najczęściej przyczyną rozwodu jest n i e brak zrozumienia wzajemnych potrzeb, tylko zdrada. W większości przypadków męża, a nie żony”. Tako rzecze Kinga Rusin, a, myślę, że wie co rzecze, jako że sama przeżyła rozwód. Po którym trudno jej było rozpocząć nowe życie. Ale udało się.

Pozostaje więc tylko mieć nadzieję, że wszystkim kobietom, które mają za sobą nieudany związek, uda się przeczytać jej bestsellerową książkę. Jeśli nie całą, to przynajmniej jej fragmenty drukowane w Super Expressie.
Bo wprawdzie odnoszę wrażenie, że ostatnio więcej osób pisze, niż czyta, uważam, że każdy jedną książkę w życiu może p r z e c z y t a ć.

A naprawdę jest w czym wybierać. Że wymienię tylko, oprócz wspomnianej dziś książki Kingi Rusin „Co z tym życiem?”, wspominaną kilkakrotnie w poprzednich przeglądach „Sexy mamę” autorstwa Kasi Cichopek czy „Chcę być jak agent” pióra Weroniki Marczuk, w której była jurorka tanecznego show „You can dance” pisze całą, jak zapewnia, prawdę, i tylko prawdę, o swych kontaktach z agentem Tomkiem i wynikłych z nich kłopotów z CBA.

Z kolei s w o j ą prawdę (donosi magazyn „Na Żywo”) - agent Tomek przedstawia w książce zatytułowanej „Agent Tomek. Spowiedź.” autorstwa Piotra Krysiaka.
„Nie spałem z Weroniką. W żaden sposób nie uwodziłem jej, nie podrywałem. To ona do mnie lgnęła i chciała podtrzymywać kontakty – twierdzi były pracownik CBA – To nie moja wina, że moim figurantkom rączki się kleiły i łapały się jak muchy na lep.” Nie wiem czyja prawda jest prawdziwsza. Weroniki czy Tomka? Podejrzewam, że ta najprawdziwsza leży, jak zawsze, po środku. Ale mogę, oczywiście, się mylić.

Podobnie jak myliła się Kasia Cichopek, myśląc, że jej książka „Sexy mama” okaże się hitem. Nic na to jednak nie wskazuje. Wydawca (pisze cytowany już magazyn „Na Żywo”) nie chce ujawniać szczegółów, ale książkę można dostać w sklepach internetowych po obniżonej, nawet o 25%, cenie.
Kilka dni temu, w programie „Kulisy M jak Miłość” Cichopek reklamowała swoją książkę występując w tej samej sukience, w której jest na okładce książki.
- Czy takie zabiegi – zastanawia się magazyn – pomogą?
Myślę, że jeśli nie książce, to sukience. Choć sukienka akurat i bez reklamy dobrze by się pewnie sprzedała.
A wracając do książek wydawanych ostatnio nagminnie przez celebrytów, najciekawszą i z pewnością najszczerszą, wydaje mi się książka Jacka Poniedziałka „Wyjście z cienia” o której również przeczytałam w ostatnim „Na Żywo.” Co poza tym ciekawego?

W tym samym magazynie „Złote usta tygodnia” czyli rubryka – „podsłuchani”.
Między innymi Paulina Młynarska (świeżo po 4-tym rozwodzie): „ Ja teraz rozsmakowałam się w kontaktach z mężczyznami. Pokochałam ich! Dopiero teraz! Wcześniej miałam z facetami przekichane.” Mimo to, sądząc po ilości rozwodów, a więc i ślubów, próbowała. Brawo!
„Nie miewam obecnie randek – wyznaje dla odmiany Kayah – nie mam więc też bodźców, tak, że seks póki co uśpiony pozostaje, w stanie, powiedzmy, hibernacji. Nie odczuwam potrzeby, by w domowych lub studyjnych warunkach sztucznie go przywoływać.” Też tak sądzę. Gdy rozum śpi, budzą się demony. Gdy s e k s śpi, lepiej go nie budzić.
Zwłaszcza w niesprzyjających warunkach.

I wreszcie Agnieszka Chylińska: ”W ciąży – mówi piosenkarka, która spodziewa się właśnie drugiego dziecka - mogłabym chodzić całe życie!”
No cóż… Antoni Słonimski twierdził, że dzieci biorą się z z a p u s z c z o n e j ciąży. Ale żeby aż tak się zapuszczać… byłaby to chyba lekka przesada.
Przesadzone trochę były chyba również, jak dowiedział się Fakt, informacje, że Ilona Felicjańska, po głośnym incydencie w stanie wskazującym, poddała się terapii odwykowej. Jej przyjaciel, i wspólnik w interesach, Hubert Łusiak, napisał niedawno w Internecie, że Ilon podda się terapii w odpowiednim czasie. Kiedy ten „odpowiedni czas” nadejdzie, nie wiadomo dokładnie. Wiadomo natomiast, pisze dziennik, że modelka coraz częściej świetnie się bawi na bankietach, rautach i pokazach mody, gdzie darmowy alkohol leje się strumieniami.

A nikt nie widział, żeby pani Ilona wylewała go. Za kołnierz. A że świetnie się bawi? To też o niczym nie świadczy. Nie od dziś wiadomo, że można świetnie się bawić b e z alkoholu. Czego wszystkim serdecznie życzę i do usłyszenia za tydzień.

oceń
0
0
Podziel się

Wiadomości powiązane

Stalińska w ekstazie
Królowa się nie ściga
Cierpi nie za miliony, tylko za 10, góra 20 tys. za odcinek!
Kinga Rusin wreszcie zakochana
Dzidzia piernik

Opinie

Ocena: 0 [0]
~jr [2010-12-09 14:50]

a komu z nich
brak miłości? Dają sobie radę świetnie:) No gdzie tam miejsce na takie uczucia?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~HERA [2010-12-05 09:05]

A dlaczego Czubaszek wypowiada się w tej kwestii
1 czy miała dzieci 2 ilu partnerów miała w swpim zyciu 3 czy mieszka sama czy osobno 4 czy chocby zrobi raz świeta czy zamawia katering bo wszedzie sie obnosi z mową że wogóle stołuje siena mieście czy w zyciu wstała do płaczącego dziecka filozofów jest pełno kochajacych sie bez efektów ale zapytajcie przecietnego kowalskiego co to jest miłośc dla mnie nie jest pani ani autorytetem kobiety ani nie chce słuchac pani wypowiedzi kobieta która mieszka osobno z męzem to kobieta wolna !!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~;... [2010-12-05 09:00]

zasłyszane
,,z miłoscia jest jak z duchami,wszyscy o nich mówia ,ale nikt ich nie widział,,

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~bardu [2010-12-05 10:27]

Wszystko na sprzedaż
No cóż Pani Mario - takie czasy, że wszystko jest na sprzedaż. Tylko czy naprawdę warto tracić czas na czytanie takiej "literatury"? A Pani felieton jak zwykle świetny. :)))

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Jan [2010-12-05 06:32]

A dlaczego mają nie zdradzać?
Jeżeli po ślubie żona zajęta od rana do nocy karierą zawodową mężowi opowiadając w przelotnych spotkaniach w ciągu dnia ploty z pracy a w nocy zbyt zmęczona na sen.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~kolo [2010-12-03 15:59]

a dlaczego mają nie zdradzać ?
skoro po ślubie dla kobiety liczy się tylko dziecko , mamusia i reszta rodzinki , a facet idzie w odstawke bo ma zarobić na dom bo przecież założył rodzine ... kobiety w związkach wydzielają facetowi sex więc niech sie nie dziwią ,że szuka tego gdzie indziej .

odpowiedz

pokaż 12 ukrytych odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~Felek [2010-12-05 06:54]

Ja tak trochę nie na temat - ale ta baba jest straszna!
Jak takie monstrum może pisać i mówić o miłości? Ciekawe, co się dzieje, gdy pochyli się nad swoim kilkumiesięcznym prawnukiem, prawnuczką w łóżeczku. Pewnie potem dziecko płacze pół dnia.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~coala [2010-12-05 09:10]

felek, po twoim wpisie wnioskuję, że
nie jesteś godzien nawet do kiosku po papierosy biegać dla Marii Czubaczek. ! Do jej intelektu masz daleko o 3.000 lat świetlnych !

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~sarna [2010-12-05 09:07]

mam nadzieję, panie Felku, że choć trochę ci głupio po wpisaniu takiego postu

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~wlodihej [2010-12-05 08:24]

rozwody
W 95% przyczyną rozwodu jest małżeństwo 8-D

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Blu [2010-12-05 08:19]

Co popycha mężczyzn do małżeństwa?
Pewność darmowego sexu. Kobieto,mężczyzna to twój wróg!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
moje [2010-12-05 07:54]

elunia1240
Może ja też coś napiszę ....,,Z pamiętnika żony alkoholika"...,,Z pamiętnika żony lotnika " :) :) :)....Drodzy nie przeczytani , w dobie ,,Miłości nad rozlewiskiem".,,Nigdy więcej" itp...heppy and się liczy ,nie porady ,,wszech istniejących ",,gwiazdek"......Może zacznijcie szyć, dziergać,malować .....a zostaniecie ...jeszcze na scenie....

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~ostry [2010-12-05 07:52]

trwa ,według Marii Czubaszek
miłosc trwa wiecznie do papierosow !!!!!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~tt [2010-12-05 07:16]

Ze wszystkich rzeczy wiecznych miłość trwa najkrócej... To niestety smutna prawda, którą wierzę, że uda mi się zmienić!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~staach [2010-12-05 07:16]

To już jest gorsze od Vivy
Po pani Czubaszek spodziewałem się tekstów ambitnych.Czy Pani jest napewno apologetką tego chłamu produkowanego przez tzw.pożal się boże polskie"celebrytki" Jesli rzeczywiście coś tak niedobrego stałą się z Panią,to Viva,czy Życie na gorąco z radością przyjmą Panią do zespołu.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~geek [2010-12-05 07:09]

Księga rekordów?
Przepraszam a ta wspomniana Pani po czwartym rozwodzie to atakuje rekord świata czy walczy o wpis do Księgi Gi.....

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~zz [2010-12-05 06:46]

Hmmm...
Prawdziwa miłość trwa wiecznie. Dla zawiedzionych i niespełnionych w miłości, polecam natomiast bardzo wartościową książkę Soni Raduńskiej - "Białe zeszyty". To nie jest żadne ble, ble...

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~panna nikt [2010-12-05 06:33]

panna nikt
czy Miłośc jest podstawą rodziny pewnie tak bo Miłość jest podstawą wszystkiego co istnieje AMEN . MIŁOŚC JEST WIECZNA . Ps. Do Pani Czubaszek na pytanie zawarte w tytule czemu nie trwa wiecznie mnie jeden młody człowiek powiedział abym spoirzała w lustro mam 33 lata . . .. To nie była Miłość . Dziękuję za uwagę .

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~lod [2010-12-03 16:29]

milosc jest podstawa rodziny
i jest wieczna

odpowiedz