szukaj:
z ostatnich:
Benefis Andrzeja Szymanowskiego
Benefis Andrzeja Szymanowskiego

Koncert artystów związanych z klubem Helicon Jazz Cafe w Jazzowni Liberalnej
dodane 2010-10-03 (09:32) 7 lat 3 miesiące 14 dni 11 godzin i 21 minut temu
  A A A
 

W niedzielę 3 października 2010 w Jazzowni Liberalnej na Rynku Starego Miasta w Warszawie o godzinie 19:00 odbędzie się niezwykły koncert zatytułowany "Benefis Andrzeja Szymanowskiego". Wystąpią w nim artyści związani z klubem Helicon Jazz Cafe na Starym Mieście w Warszawie prowadzonym przez wiele lat przez Andrzeja Szymanowskiego. Udział w koncercie potwierdzili już Gaba Kulka, Magda Piskorczyk, Marcin Olak, Karolina Koriat, Maciej Malcyszyn, Aleksandra Siemieniuk, Waldek Baryło, Magda Borkowska, Piotr Ruciński, Łukasz Owczynnikow, Robert Rasz, Kornel Jasiński, wykładowcy i muzycy z Wydziału Jazzu szkoły na Bednarskiej i wielu, wielu innych.

Andrzej Szymanowski był przez wiele lat współwłaścicielem i szefem muzycznym klubu Helicon Jazz Cafe na Nowym Mieście w Warszawie. Później był też współorganizatorem koncertów w Trafficu na Brackiej. Podczas jego pracy w Heliconie, poza uznanymi muzykami i grupami (m.in. - goście Benefisu w Jazzowni) zapraszał do klubu wielu młodych muzyków. Organizował również warsztaty i wystawy fotograficzne. Sklep płytowy przy Heliconie był przez wiele lat jednym z niewielu miejsc w Warszawie, gdzie można było kupić najlepsze płyty jazzowe.
Obecnie Andrzej przeniósł się na Mazury, a jego pasją stało się odrestaurowanie i zamieszkanie w starym, mazurskim młynie.

oceń
0
0
Podziel się


Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!