szukaj:
z ostatnich:

„Być może” gdzie indziej… rozbrzmiewa teraz anielski głos Anny German

dodane 2013-05-14 (11:31) 4 lata 11 miesięcy 11 dni 21 godzin i 55 minut temu
  A A A
 


„BYĆ MOŻE GDZIE INDZIEJ…”

Anna GermanWSPOMNIENIE30 maja w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się premiera niezwykłego koncertu - widowiska Królewskiej Orkiestry Symfonicznej przy Pałacu w Wilanowie z udziałem znakomitych solistów.

„Być może” gdzie indziej… rozbrzmiewa teraz anielski głos Anny German, wielkiej polskiej artystki. To także tytuł piosenki oraz wyjątkowego i nasyconego wielką dawką emocji koncertu z udziałem Królewskiej Orkiestry Symfonicznej i jej znakomitych solistów. Do udziału w koncercie zaproszono zespół wokalny Soul City .

Od lat, a może nawet nigdy dotąd, nie było w Polsce takiego przedsięwzięcia, gdzie na scenie obok kilkunastu wokalistów znajdzie się także orkiestra symfoniczna w pełnym składzie. Wreszcie widz i słuchacz, zakochany w twórczości i talencie Anny German będzie mógł obejrzeć i usłyszeć na żywo piosenki z jej repertuaru w nieznanym dotychczas, oryginalnym i wzruszającym wydaniu - w pięknej oprawie światła i dźwięku, prowadzone przez Annę Popek. Projekt ten powstał jesienią 2012 r, Nie bez znaczenia jest tu udział 45-osobowego składu Królewskiej Orkiestry Symfonicznej, a autorem projektu i jego producentem jest dyrektor orkiestry - Andrzej Rosa.

„Cyganeria”, „Człowieczy los”, „Tańczące Eurydyki”, „Bal u Posejdona” to tylko niektóre pozycje w programie tego koncertu, do których symfoniczne aranżacje przygotował multiinstrumentalista i kompozytor - Ryszard Bryła. Obok piosenek polskich pojawią się także rosyjskie i włoskie. Królewską Orkiestrą Symfoniczną zadyryguje Jacek Pawełczak. Kierownikiem muzycznym tego niezwykłego projektu jest Dariusz Stokowiec, Koncert „Być może gdzie indziej…” jest niezwykle starannie przemyślaną propozycją zarówno dla wymagającego melomana i sympatyka prezentowanego nurtu muzycznego, jak i ceniącego dobre wykonanie artystyczne słuchacza. Anna German śpiewała w siedmiu językach, przyciągała publiczność czterech kontynentów. Dla solistów, którzy podjęli się trudnego wyzwania interpretacji jej największych przebojów udział w koncercie jest wyjątkowym wyróżnieniem i przyjemnością.

„Czuję się ogromnie dumny i szczęśliwy, że udało mi się do tego projektu zaangażować najlepszych z najlepszych. Pomysł koncertu narodził się już ponad rok temu i bardzo intensywnie pracowaliśmy nad jego urzeczywistnieniem. Nawiązaliśmy współpracę – a może nawet lepiej powiedzieć przyjaźń – z mężem pani German, który bardzo nam pomógł w realizacji tego wymarzonego koncertu, zarówno jeśli chodzi o wsparcie merytoryczne jak i więź duchową. Jestem dumny z tego, co udało nam się osiągnąć – a wszystkich Państwa zachęcam do oceny efektu naszej pracy samemu” - mówi Dyrektor Generalny Królewskiej Orkiestry Symfonicznej Andrzej Rosa.

W koncercie wystąpią:

 

Julita Mirosławska (sopran)

Justyna Reczeniedi (sopran)

Joanna Trzepiecińska (wokal)

Krystian Krzeszowiak (tenor)

Jacek Silski (wokal)

Piotr Rafałko (tenor)

Vladyslava Vdovychenko  (sopran)

Zespół wokalny Soul CityKolejne koncerty w następujących terminach i miejscach:

02.06 Zielona Góra

07.06 Płock

15.06 Piła

16.06 Koszalin

05.07 Ełk

06.07 Sopot

07.07 Świnoujście

12.07 Czaplinek

13.07 Szczecin

14.07 Kołobrzeg

22.08 Gorzów Wlkp.

23.08 Siedlce

24.08 Kielce

29.08 Bydgoszcz

13.09 Katowice

14.09 Zabrze

15.09 Kraków

21.09 Ustroń

10.10 Częstochowa

19.10 Łódź

Bilety na wszystkie koncerty można kupić za pośrednictwem eBilet.pl oraz w salonach EMPiK.

1 2 z 2
oceń
6
0
Podziel się


Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!