szukaj:
z ostatnich:
Dobroczynność - motyw przewodni wigilijnego dnia
Dobroczynność - motyw przewodni wigilijnego dnia

Święta w TVP INFO
dodane 2008-12-19 (11:32) 9 lat 29 dni 9 godzin i 15 minut temu
  A A A
 
Motywem przewodnim wigilijnego dnia w TVP INFO będzie dobroczynność. Podczas Bożego Narodzenia odbywają się różne akcje dobroczynne. Dziennikarze będą próbowali odpowiedzieć, czy Polacy są skłonni do dobroczynności indywidualnej, także poza okresem świątecznym? A może uważają, że to raczej obowiązkiem państwa jest troska o ludzi w trudnej sytuacji życiowej, odrzuconych lub znajdujących na marginesie społeczeństwa? Czy postawa roszczeniowa wobec państwa nie zabija odruchu dobroczynności?
Z kolei w Boże Narodzenie, TVP INFO w swoich programach będzie szeroko przedstawiać m.in. polskie tradycje świąteczne oraz podobieństwa i różnice w obchodzeniu Bożego Narodzenia na świecie. drugi dzień świąt dziennikarze i reporterzy razem z widzami i zaproszonymi gośćmi zastanowią się nad problemem dewaluacji Świąt w skomercjalizowanym świecie. Przyjrzą się też zjawisku „alternatywnych” sposobów spędzania Bożego Narodzenia i porozmawiają z tymi, którzy uciekają przed atmosferą „rodzinnych” świąt, zarzucając jej sztuczność i komercjalizację.


24 GRUDNIA 2008, WIGILIA

SERWISY INFORMACYJNE TVP INFO
Reporterzy w Warszawie i Oddziałach Terenowych TVP będą towarzyszyć widzom w przedświątecznych przygotowaniach. Szeroko przedstawione zostaną różnorodne akcje charytatywne i dobroczynne, które odbywają się w tym szczególnym dniu w całym kraju. TVP INFO chce pokazać działalność pozarządowych instytucji dobroczynnych działających w Polsce, a także ideę wolontariatu w hospicjach, szpitalach i przytułkach.

KOMENTARZ ŚWIAT (wydanie świąteczne), godz. 17.15

Program publicystyczno-informacyjny, w którym prezentowane są aktualne wydarzenia ze świata. Komentują je goście w studiu: publicyści, politycy, dyplomaci i eksperci

MINĘŁA DWUDZIESTA (wydanie świąteczne), godz. 20.10

W wydaniu specjalnym „Minęła dwudziesta” przedstawiciele organizacji NGO i dobroczynnych, polscy misjonarze oraz socjologowie będą rozważać, jak zmieniają się postawy Polaków wobec potrzebujących. Czy pusty talerz to pusty symbol?

TELEKURIER – BLIŻEJ CIEBIE (wydanie specjalne), godz. 21.00

W specjalnym świątecznym wydaniu programu twórcy powrócą do tematów społecznych, którymi zajmowali się w TVP INFO podczas minionego roku, a które dotyczą szeroko rozumianej dobroczynności.

KOLĘDY ŚWIATA – KONCERT KOLĘD, godz. 23.00
(25 grudnia – godz. 15.40; 26 grudnia – godz. 6.30)

W wigilijny wieczór TVP INFO pokaże koncert, prezentujący kolędy świata.

PASTERKA Z JASNEJ GÓRY, godz. 00.00

Msza święta transmitowana z sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie. Ten rok dla Ojców Paulinów jest czasem szczególnym, ponieważ obchodzą 700-lecie powołania Zakonu. Szczególna też będzie bożonarodzeniowa pasterka zamykająca ten jubileuszowy rok.
1 2 3 z 3
oceń
0
0
Podziel się

Wiadomości powiązane

Świąteczno-noworoczne propozycje TVP2
TVP1 – świąteczne kino dla całej rodziny
Świąteczno-noworoczne propozycje TVP Kultura
Świąteczne propozycje TVP HD
Świąteczna oferta programowa TVP Polonia


Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!