szukaj:
z ostatnich:
Dolina Słońca - miejsce, które budują tysiące osób
Dolina Słońca - miejsce, które budują tysiące osób

Przekaż 1% podatku na Fundację "Mimo Wszystko" Anny Dymnej
dodane 2010-04-12 (11:38) 7 lat 6 miesięcy 8 dni 20 godzin i 56 minut temu
  A A A
 
Dolina Słońca” – miejsce, które budują tysiące osób

- Czuję się odpowiedzialna za ludzi, którym pomagam. Nie mogę pewnego dnia powiedzieć: znudziło mi się. Ale sama niewiele mogłabym zrobić. Potrzebuję osób, które myślą i czują podobnie jak ja… – mówi Anna Dymna, prezes Fundacji „Mimo Wszystko”.
Jest 2003 r. Dla Anny Dymnej to pracowity rok. Na deskach Teatru Starego gra w „Pieszo” Sławomira Mrożka w reżyserii Kazimierza Kutza. Trwają zdjęcia do filmów: „Stara Baśń – kiedy słońce było bogiem” i „Bez końca”. Aktorka znajduje jednak czas, aby w podkrakowskich Radwanowicach odwiedzać osoby niepełnosprawne intelektualnie – podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta. Twierdzi, że dzięki nim pamięta o tym, że w życiu najważniejsze są proste słowa, gesty, drugi człowiek… Zna te osoby po imieniu. Słucha ich. Są dla niej ważne. Kiedy jesienią okazuje się, że 26 z nich, w wyniku kolejnej nowelizacji ustawy o rehabilitacji i zatrudnieniu osób niepełnosprawnych straci prawo do korzystania z Warsztatów Terapii Zajęciowej chce pomóc. Wie, że te warsztaty to dla jej niepełnosprawnych Przyjaciół największa radość i sens życia. Mają po co rano wstawać z łóżek. Malują, rysują, heblują deski, wyszywają. Mówią, że idą do pracy.26 września 2003 r. zakłada Fundację „Mimo Wszystko”. Szuka sponsorów, którzy pomogą jej utrzymać warsztaty. Pokazuje im prace Bogusi, Uli, Marka i Janka. Kiedy o nich opowiada śmieją jej się oczy. Niektórzy mówią, że jej przejdzie. Nie przechodzi… Do fundacji zaczyna zgłaszać się coraz więcej osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Opowiadają o tym co ich najbardziej boli, piszą listy i maile, proszą o pomoc. Też chcą być komuś potrzebni. Rośnie liczba osób chętnych do korzystania z Warsztatów Terapii Artystycznej. Wiele spośród tych osób może wyjść z domu, ale nie mają dokąd… Nikt na nich nie czeka. W fundacji dojrzewa decyzja o budowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutycznego dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Będzie to kompleks budynków w których znajdą się m.in. warsztaty rzeźbiarsko – malarskie, muzyczne, kulinarne, stolarskie, a także sala gimnastyczna i teatralna. Podopieczni proszą, aby nazwać to miejsce „Doliną Słońca”.

We wrześniu 2008 r. rusza budowa. Tysiące osób z całej Polski czują że to miejsce jest ważne i potrzebne, przez dwa kolejne lata przekazują na ten cel 1% swojego podatku. Wiedzą, że to kosztowna inwestycja, która potrwa kilka lat. Ośrodek szybko rośnie. Dziś wszystkie budynki są już pokryte dachem. W tym roku Fundacja „Mimo Wszystko” będzie zbierała 1% na wyposażenie ośrodka. Każda, nawet najmniejsza wpłata może sprawić, że zostanie on otwarty… - Jeśli uda się tego dokonać z pieniędzy pochodzących z 1% „Dolina Słońca” stanie się miejscem symbolicznym. Ośrodek powstanie bowiem z bezinteresownej życzliwości tysięcy ludzi z całej Polski – podkreśla Anna Dymna.Twój 1% ma siłę milionów!
KRS 0000174486
Pobierz darmowy program do rozliczania PITów! www.mimowszystko.org
oceń
0
0
Podziel się


Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!