szukaj:
z ostatnich:
Domańska Kasia
Domańska Kasia

Jej malarstwo jest hiperfotograficzne
dodane 2009-09-25 (12:34) 8 lat 3 miesiące 23 dni 8 godzin i 21 minut temu
  A A A
 
Malarstwo Kasi Domańskiej jest fotograficzne. Podwójnie: jakby hiperfotograficzne. Powstaje bowiem z fotografii i do niej się odwołuje poprzez stylistykę: drobiazgowość w oddaniu detalu, kompozycję nawiązującą do kadru fotograficznego.
W obrazach z cyklu „Summer” kadrowanie ma coś z podglądania. Obrazy mają specyficzną głębię ostrości – często akcentowany jest drugi plan, tak, jakby posłużyć się zoomem w aparacie, by zbliżyć, to, co nieostre, niedostępne dla oka. Malarstwo to ma też pewien fotograficzny chłód i dystans. Niby wszystko dzieje się w pełnym, ciepłym słońcu, ale jednak sprawia wrażenie czegoś odległego, beznamiętnego, nieco sztucznego. Hiperrealnego. Mimo swej „fotograficzności”, jest to jednak malarstwo. Uczciwe, wypracowane malarstwo.

Obrazy Kasi Domańskiej nie są pozbawione jakiegoś specyficznego...piękna. To określenie coraz trudniej wypowiedzieć i napisać, szczególnie w kontekście sztuki. Może więc artystka w swoim malarstwie próbuje przywrócić tę „zapomnianą” kategorię, zapytać o możliwość piękna teraz? Urodzona w 1972 r. w Warszawie.
Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa.
Dyplom w 1995 r.

oceń
3
0
Podziel się

Wiadomości powiązane

Summer Kasi Domańskiej
Kasia Domańska | wystawa malarstwa w Poznaniu


Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!