szukaj:
z ostatnich:

Festiwal "Instynkt gry!" - nowy projekt Goethe

Logo dostawcy 
dodane 2014-02-24 (09:02) 3 lata 10 miesięcy 27 dni 22 godziny i 43 minuty temu
  A A A
 
(fot. Materiały prasowe)


Rozmaitym formom gier poświęcony jest nowy projekt Goethe - Institut w Krakowie - "Instynkt gry!". Polska będzie pierwszym krajem, w którym zostanie on zrealizowany.

Do udziału w festiwalu zaproszeni zostali czołowi twórcy gier oraz instalacji artystycznych opartych na grze, z całej Europy. Zaplanowano: wystawy, przegląd filmów, przedstawienia teatralne, warsztaty i spotkania z autorami gier oraz konferencję naukową.

Festiwal będzie miał dwie odsłony: wiosenną i jesienną.

6 marca otwarta zostanie interaktywna wystawa "Tryptyk labiryntów". W budynku Goethe - Institut staną labirynty, wymagające nie lada umiejętności, by je pokonać. Dzień później w Kinie Pod Baranami pokazem przywiezionego prosto z tegorocznego Berlinale "Instynktu gry" w reż. Gregora Schnitzlera rozpocznie się przegląd filmów o fenomenie gry. Będzie to okazja do zobaczenia m.in. "Gry" Davida Finchera, "Rewolweru" Guya Ritchiego, "Siódmej pieczęci" Ingmara Bergmana i "Chińskiej ruletki" w reż. Rainera Wernera Fassbindera. Filmy będą pokazywane w wersji oryginalnej z polskimi napisami.

Miłośników teatru Goethe Institut zaprasza od 11 do 13 kwietnia do "Łaźni Nowej" na gościnne przedstawienia eksperymentalnego teatru "Machina Ex". Podczas każdego z nich na widowni będzie mogło zasiąść tylko 12 widzów, którzy współtworzą spektakl.

Wiosenny etap projektu zakończy majowa konferencja "PlayStorming", z udziałem najwybitniejszych znawców i projektantów gier z USA i z Europy.

We wrześniu w Bunkrze Sztuki pokazywane będą interaktywne rzeźby - gry grupy artystycznej Fur. m.in. "Painstation", a w październiku w przestrzeni miejskiej, z udziałem mieszkańców i turystów odbędzie się festiwal "Playpublik".

Festiwalowi towarzyszy interaktywna strona internetowa (www.instynktgry.pl) oraz profil na Facebooku, na którym prowadzone będą atrakcyjne konkursy. Główne nagrody dla biorącej udział w festiwalu publiczności to wyjazd na największe na świecie Targi Gier Planszowych do Essen i do Muzeum Gier Komputerowych w Berlinie.

http://www.goethe.de/

oceń
0
0
Podziel się


Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!