szukaj:
z ostatnich:
Fotografia mody w światowym wydaniu
Fotografia mody w światowym wydaniu

Fotografie artystów z Filipin, Indonezji, Singapuru i Tajlandii, dla których pozowała Eva Fydrych – modelka z Krakowa
fot. Dewi Suntil
dodane 2010-04-27 (12:58) 7 lat 5 miesięcy 23 dni 19 godzin i 37 minut temu
  A A A
 

Fotografia mody w światowym wydaniu

Od 4 maja br. w atelier mody FotoModa w Starachowicach będzie można oglądać fotografie artystów z Filipin, Indonezji, Singapuru i Tajlandii, dla których pozowała Eva Fydrych – modelka z Krakowa.

Wszystkie prezentowane fotografie, powstały podczas podróży Evy po Azji Południowo-Wschodniej. Zdjęcia zostały wykonane m.in. na dachu 22 piętrowego wieżowca w Bangkoku, przed budynkiem parlamentu w Singapurze, w muzułmańskiej dzielnicy Singapuru - Kampong Glam, oraz przed centrum handlowym Vivo City. Autorami prac są: Benjamin Seetor, Eyered Works i Tuck Loong z Singapuru, Harry NKL i Jay Nodalo z Filipin, Dewi Suntil z Indonezji, oraz A Pixel Studio w Tajlandii (Bangkoku). Wystawę będzie można oglądać do końca czerwca w atelier mody FotoModa w Starachowicach, ul. Staszica 7.

Modelką, która pozowała do wszystkich prezentowanych zdjęć, jest Eva Fydrych. Eva urodziła się i wychowywała w Krakowie, gdzie studiowała filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją pierwszą sesję zdjęciową zrobiła w Londynie z agencją Mission Models, której właścicielem jest, pochodzący z Włoch - Robert Barbieri. Ostatnie 1,5 roku spędziła w Azji pracując przy produkcji filmu Michaela Gleissnera w Bigfoot Studios na Filipinach oraz jako modelka w Singapurze, Malezji i Hong Kongu. Brała udział głównie w sesjach zdjęciowych, ale również w pokazach mody, warsztatach fotograficznych, targach i reklamach.

    „Na początku było to jedynie moje hobby, ale z czasem stało się również pracą. Jest to zajęcie pozwalające na spotykanie wielu ciekawych ludzi, nie ma tu miejsca na nudę czy monotonię.” – mówi Eva Fydrych.

Zdjęcia powstały na przełomie 2009/2010 roku. Większość z nich powstało w Singapurze, ktory jest jej ulubionym miejscem w Azji – jest nowoczesny, biezpieczny, czysty, ma ciekawą architekturę i gorący klimat przez 365 dni w roku.

    „Robienie zdjęć w plenerze nie zawsze jest jednak łatwe, właśnie ze względu na ponad trzydziestostopniowy upał. Efekty widoczne na zdjęciach, są zazwyczaj wynikiem pracy całej ekipy – stylistów, wizażystów, asystentów.” – dodaje Eva.

W Azji modelki z Europy cieszą się dużym powodzeniem. Eva przy wzroście 173 cm jest uważana tam za osobę bardzo wysoką, co na początku ją dziwiło. Najmilej wspomina współpracę z Jay’em Nodalo i sesję zdjęciową w nowoczesnym centrum handlowym ION przy głównej zakupowej ulicy Singapuru – Orchard Road. Mieszczą się tam bowiem sklepy najlepszych projektantów, takich jak Dior, Prada, czy Valentino. Zdjęcia Jay’a Nodalo biorą udział w konkursie organizowanym przez magazyn Harper’s Bazaar na najlepszą sesję mody. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w czerwcowym numerze czasopisma.

Więcej informacji o Evie można znaleźć w Aeris Magazine - www.aerismagazine.com (strony 31-34) oraz na stronie www.modelmayhem.com/evaf. Więcej o wystawie na www.FotoModa.com.pl.

oceń
0
0
Podziel się


Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!