szukaj:
z ostatnich:

IL Divo podbija Polskę!

dodane 2013-03-20 (16:13) 5 lat 1 miesiąc 5 dni 17 godzin i 6 minut temu
  A A A
 


Drugi w Polsce koncert zespołu IL Divo zakończył się pełnym sukcesem i potwierdził rosnącą popularność międzynarodowej grupy wokalnej w naszym kraju. Obserwowało go ponad 8 tysięcy fanów, a więc dwa razy więcej niż pierwszy występ, który odbył się w ubiegłym roku w Łodzi.

Tak duże zainteresowanie przeszło oczekiwania nawet samych śpiewaków, którzy nie przypuszczali, że w czasie kilku miesięcy zyskają w Polsce tak wielu odbiorców swojej muzyki. Właśnie z tego powodu IL Divo przekazało dla polskiej publiczności dodatkową pulę biletów, które miało zagwarantowane dla swoich rodzin i bliskich na mocy umowy z organizatorem.

- Nie mogliśmy zrobić inaczej. To dla nas wielka sprawa, że mamy tylu fanów w Polsce. Ten koncert otworzył naszą trasę koncertową i był niesamowitym przeżyciem. Chcemy szybko wrócić do Polski. Mamy tu dla kogo śpiewać! – powiedział David Miller z IL Divo.

Koncert IL Divo w ERGO ARENIE był pierwszym na tegorocznej trasie koncertowej. Grupa zaprezentowała zupełnie nowy program i wystąpiła wspólnie z Katherine Jenkins. - Trzeba przyznać, że IL Divo przygotowywało się do tego koncertu bardzo starannie. Od środy w ERGO ARENIE trwały próby z udziałem śpiewaków i Katherine Jenkins. W dniu koncertu odbyła się natomiast próba z orkiestrą – powiedział Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która była organizatorem koncertu.

Podczas koncertu nie zabrakło doskonale znanych utworów, które fani usłyszeli już w trakcie koncertu w Łodzi, a także nowych wykonań. Publiczności w ERGO ARENIE do gustu przypadły zwłaszcza duety z Katherine Jenkins. - Nasze głosy brzmią razem chyba całkiem dobrze. To już nie pierwszy raz, kiedy zdecydowaliśmy się na żeński akcent. Wcześniej koncertowała z nami Barbra Streisand. Teraz Katherine Jenkins – tłumaczył David Miller z IL Divo. Warto jednak podkreślić, że piosenki IL Divo po raz kolejny wzbudzały przeróżne emocje. Była radość, wzruszenie, a nawet łzy szczęścia. - To było moje marzenie. Nie mogłam być w Łodzi, ale już wtedy wiedziałam, że nie odpuszę koncertu w Gdańsku. Zapamiętam ten magiczny wieczór do końca życia – powiedziała pani Monika, która na koncert przyjechała aż z Białegostoku.

Polska publiczność, która pojawiła się w ERGO ARENIE, nie kryła radości z drugiej wizyty IL Divo w naszym kraju. Śmiało można powiedzieć, że grupa, która jeszcze kilka miesięcy temu nie była znana szerszej grupie osób w Polsce, odniosła w ostatnich miesiącach duży sukces. - Obrazują go liczby. Od koncertu w Łodzi wydarzyła się niesamowita rzecz. W ERGO ARENIE było dwa razy więcej fanów, wzrosła także zdecydowanie sprzedaż płyt IL Divo. Ten zespół przestał być anonimowy i ma teraz w Polsce naprawdę wielu wiernych fanów – powiedział Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM.

oceń
8
0
Podziel się


Opinie

Ocena: 0 [0]
~Mela [2013-03-23 09:28]

Jakiś czas temu korespondowałam z organizatorami występów Il Divo w Polsce powiem krótko- bufonada. W Gdańsku była moja koleżenka, określiła to tak, występ super! Organizatorzy nastawieni tylko na kasę i zero profesjonalizmu.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~krysia [2013-03-21 19:45]

Koncert piękny ale b.duzo wolnych miejsc było w Ergo arenie.Zespół jeszcze slabo znany w Polsce!

odpowiedz