szukaj:
z ostatnich:

Letnie recitale na Grochowskiej

dodane 2011-07-30 (14:34) 3 lata 3 miesiące 26 dni 11 godzin i 41 minut temu
  A A A
 


LETNIE RECITALE NA GROCHOWSKIEJ (LIPIEC – SIERPIEŃ)
Orkiestra Sinfonia Varsovia, w ramach prowadzenia działań kulturalnych w swojej nowej siedzibie, przy ul. Grochowskiej 272 w Warszawie, przygotowała na lato specjalny program otwartych koncertów pn.


We wszystkie weekendy lipca i sierpnia 2011 zapraszamy melomanów oraz miłośników muzyki do nowej siedziby przy ulicy Grochowskiej 272, gdzie zaprezentują się młodzi, utalentowani artyści, tacy jak: Marek Bracha, Bartosz Koziak, Katarzyna Borek, Joanna Różewska, Monika Quinn, Krzysztof Stanienda czy Maciej Grzybowski, ale także młodzi, stojący u progu artystycznej kariery: Marianna Bednarska, Marta Kowalczyk (stypendystki Fundacji Sinfonia Varsovia) oraz kandydatka do tegorocznego Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego: Maria Włoszczowska.

W każdą sobotę o godz. 17:00 oraz w każdą niedzielę o godz. 12:00
WSTĘP WOLNY


Zabrzmi muzyka Ferenca Liszta, Johannesa Brahmsa, Gustava Mahlera, Ryszarda Straussa oraz Karola Szymanowskiego - patronów tegorocznej edycji festiwalu La Folle Journée de Varsovie – Szalone Dni Muzyki – LES TITANS, który tej jesieni odbędzie się po raz drugi w Warszawie, przez cztery dni, w salach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, w dniach 29 września – 2 października br.

Letni cykl koncertów na Grochowskiej w Sinfonia Varsovia Centrum zostanie zainaugurowany w sobotę, 2 lipca o godzinie 17:00 występem jednych z najwybitniejszych artystów młodego pokolenia, Aleksandry Świgut na fortepianie i Marcina Zdunika na wiolonczeli.

Na wszystkie recitale
WSTĘP WOLNY
ZAPRASZAMY!



Sobota, 9 lipca 2011 – godzina 17:00
Jarosław Nadrzycki – skrzypce
Marian Sobula – fortepian
Program:
JOHANNES BRAHMS Sonata d-moll na skrzypce i fortepian op.108 nr 3
FRITZ KREISLER Recitativo i Scherzo-Caprice op.6 (skrzypce solo)
HENRYK WIENIAWSKI Polonez D-dur op.4
FRITZ KREISLER Caprice viennois op.2
KAROL SZYMANOWSKI Nokturn i tarantela op.28 na skrzypce i fortepian

Niedziela, 10 lipca 2011 – godzina 12:00
Marian Sobula – fortepian
Program:
FERENC LISZT – Etudes d'exécution transcendante
nr 6 – Vision
nr 7 – Eroica
nr 8 – Wilde Jagd
nr 9 – Ricordanza
nr 10 – f-moll
nr 11 – Harmonies du soir
nr 12 – Chasse-neige


Sobota, 16 lipca 2011 – godzina 17:00
Bartosz Koziak – wiolonczela
Agnieszka Kozło – fortepian
Program:
JOHANNES BRAHMS Sonata wiolonczelowa F-dur op.99
GREGOR PIATIGORSKI Wariacje na temat Paganiniego
CLAUDE DEBUSSY Sonata d-moll

Niedziela, 17 lipca 2011 – godzina 12:00
Aleksander Kunach – tenor
Beata Szebesczyk – fortepian
Program:
ROBERT SCHUMANN Dichterliebe op. 48
FRANCIS POULENC Metamorhposes
PIOTR CZAJKOWSKI Niet tolka tot kto znal op.6 nr 6
SERGIUSZ RACHMANINOW Sen op.8 nr 5
GABRIEL FAURÉ Apres en reve op.7 nr 1
CLAUDE DEBUSSY Nuit des etoiles
KAROL SZYMANOWSKI Daleko został cały świat op. 2 nr 1 z cyklu „Sześd pieśni” op.2
KAROL SZYMANOWSKI W zaczarowanym lesie op. 11 nr 2 z cyklu „Cztery pieśni” op.11 2
KAROL SZYMANOWSKI Nade mną leci w szafir morza op. 11 nr 3 z cyklu „Cztery pieśni” op.11

Sobota, 23 lipca 2011 – godzina 17:00
Krzysztof Stanienda – fortepian
Program:
JOHANNES BRAHMS Sonata f-moll op.5 nr 3
KAROL SZYMANOWSKI Dziewięd preludiów op.1

Niedziela, 24 lipca 2011 – godzina 12:00
Anna Kubicz – fortepian
Program:
KAROL SZYMANOWSKI Wariacje b-moll op.3
FERENC LISZT XII Rapsodia węgierska Mefisto
FERENC LISZT Sonata h-moll S. 178

Sobota, 30 lipca 2011 – godzina 17:00
DAROCH TRIO:
Anna Daroch – skrzypce
Tomasz Daroch – wiolonczela
Maria Daroch – fortepian
Program:
ARNOLD SCHÖNBERG Verklärte Nacht na trio
fortepianowe op.4 w opracowaniu Eduarda
Steuermanna
DYMITR SZOSTAKOWICZ II Trio fortepianowe
e-moll op.67

Niedziela, 31 lipca 2011 – godzina 12:00
Katarzyna Borek – fortepian
Program:
IGNACY JAN PADEREWSKI Legenda nr 1 As-dur z cyklu Miscellanea. Série de morceaux op.16
IGNACY JAN PADEREWSKI Wariacje i fuga es-moll op.23
FERENC LISZT Valse Impromptu S.213
FERENC LISZT Rapsodia hiszpaoska

Sobota, 6 sierpnia 2011 – godzina 17:00
Maciej Grzybowski – fortepian
Program:
JOHANNES BRAHMS Trzy Intermezzi op.117
JACEK GRUDZIEO Interludium
WITOLD LUTOSŁAWSKI Dwanaście melodii ludowych


KAROL SZYMANOWSKI Mazurek op.50 nr 3 lub 13
JOHANN SEBASTIAN BACH Aria z Wariacji Goldbergowskich BWV 988
PAWEŁ MYKIETYN Epifora

Niedziela, 7 sierpnia 2011 – godzina 12:00
Eliza Szulioska – sopran
Marcin Łopacki – fortepian
Program:
MIECZYSŁAW KARŁOWICZ
Pamiętam ciche, jasne, złote dnie op.1 nr 5, sł. K. Przerwa - Tetmajer
Z nową wiosną, sł. Cz. Jankowski
Zaczarowana królewna op.3 nr 10, sł. A. Asnyk
Idzie na pola op.3, nr 3, sł. K. Przerwa Tetmajer
KAROL SZYMANOWSKI
Rymy dziecięce op.49 do słów Kazimiery Iłłakowiczównej:
Kołysanka Lalki
Gil i sroka
Trzmiel i żuk
FELIKS NOWOWIEJSKI
Róże dla Safo, poemat na sopran z fortepianem (4 pieśni)
MACIEJ MAŁECKI
Jakże mego jedynego rozpoznad bym miała, pieśo Ofelii z "Hamleta" Szekspira, tłumaczenie J. Sito
Śpij luby, śpiew Tytanii ze "Snu nocy letniej" Szekspira, tł. St. Baraoczak
Przez doliny i przez góry, pieśo Elfa ze Snu nocy letniej" Szekspira, tł. St. Baraoczak
Szumią nad dziewczyną gałązki wierzbowe z "Otella" Szekspira, tł. St. Baraoczak
Nad wodą wielką i czystą ,sł. A. Mickiewicz
Po co tyle świec nade mną, tyle twarzy, sł. B. Leśmian
Czy pamiętasz jak głowę wynurzyłeś z boru, z poematu "Łąka" B. Leśmiana

Sobota, 13 sierpnia 2011 – godzina 17:00
Marta Kowalczyk – skrzypce
Stypendystka Fundacji Sinfonia Varsovia
Mischa Kozłowski – fortepian
Program:
JOHANNES BRAHMS Sonata d-moll op.108
RYSZARD STRAUSS Sonata op.18

Niedziela, 14 sierpnia 2011 – godzina 12:00
Maria Włoszczowska – skrzypce
Kandydatka XIV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego
Bartosz Bednarczyk – fortepian
Program:
JOHANNES BRAHMS I Sonata na skrzypce i fortepian G-dur op.78
KAROL SZYMANOWSKI Źródło Aretuzy z cyklu Mity op.30
EUGÈNE YSAYE Sonata na skrzypce solo d-moll Ballada op.27 nr 3

Sobota, 20 sierpnia 2011 – godzina 17:00
Joanna Różewska – fortepian
Program:
KAROL SZYMANOWSKI Dwanaście etiud op.33
FRANCISZEK SCHUBERT/ FERENC LISZT wybór z 12 Lieder von Franz Schubert :
Auf dem Wasser zu singen S.558/2
Gretchen am Spinnrade S.558/8
Ständchen von Shakespeare S.558/9

Niedziela, 21 sierpnia 2011 – godzina 12:00
Marek Bracha – fortepian
Program:
WOLFGANG AMADEUSZ MOZART Fantazja c-moll KV 475
FERENC LISZT Sonet Petrarki nr 123 z cyklu Lata pielgrzymstwa – rok drugi Włochy
JOHANNES BRAHMS Rapsodia g-moll op.79 Nr 2
CLAUDE DEBUSSY Estampes L. 100:
1. Pagodes (Pagodas)
2. Soirée dans Grenade
3. Jardins sous la pluie
Niedziela, 28 sierpnia 2011 – godzina 12:00
Monika Quinn – fortepian
Program:
FRYDERYK CHOPIN Ballada g-moll op.23
FERENC LISZT Ballada nr 2 h-moll S.171
JOHANNES BRAHMS Ballada op.10

Sinfonia Var sovia Cent rum
• ul . Grochowska 272, War szawa
www.sinfoniavarsovia.org

oceń
0
0
Podziel się


Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!