szukaj:
z ostatnich:
Marcin Harlender: Neopaleolit
Marcin Harlender: Neopaleolit

Mikroprzedstawienie w ramach nowego cyklu "Gesty malarskie" w Galerii Entropia
dodane 2010-10-05 (10:16) 7 lat 3 miesiące 14 dni 12 godzin i 1 minutę temu
  A A A
 

Galeria Entropia
Wrocław ul.Rzeźnicza 4
www.entropia.art.pl
entropia@entropia.art.pl
tel. 71 3444 634

GESTY MALARSKIE Marcin Harlender NEOPALEOLIT
mikroprzedstawienie
5.10.2010 /wtorek/ godz.18.00
wstęp wolny

NEOPALEOLIT
W przyzwyczajenia popadamy z tak niewyobrażalną łatwością, że istnienie wielu rzeczy wydaje się nam absolutną oczywistością. A przecież... Czy można na przykład zrekonstruować chwilę wynalezienia malarstwa? Sięgnąć w niepisane mroki dziejów...? Jaki mógł być ten pierwszy gest? Mniej więcej trzydzieści lat temu splot wielu /zapewne kosmicznych/ okoliczności umożliwił na moment taki wgląd. Czyżby domknęło się kolejne koło dziejów dając początek nowemu cyklowi?
Marcin Harlender, Wrocław. 12.09.2010

___________________________
Marcin Harlender /ur. 1959/, malarz, performer, twórca instalacji, happeningów, teoretyk sztuki, jeden z najbardziej radykalnych i konsekwentych polskich artystów współczesnych. Studiował na PWSSP we Wrocławiu /1982-1989 i 1991-1992/, dyplom w pracowni prof. Konrada Jarodzkiego /1996, ASP Wrocław/. Na przełomie lat 80. i 90. autor i uczestnik wielu działań i akcji artystycznych w przestrzeni miejskiej Wrocławia /wraz z innymi artystami skupionymi wokół Lecha Twardowskiego/, autor wystaw i wystąpień indywidualnych /w tym wielu w Galerii Entropia, z którą współpracuje od lat 80/.

W końcu lat 90 zainicjował w swojej pracowni galerię O.B.O.K, miejsce spotkań i prezentacji sztuki aktualnej. Charakterystycznym znakiem artysty jest biała kreska, której nadał różnorodny byt w aspekcie kosmicznym jak i formalnym. Jest ona efektem wieloletniej, konsekwentnej pracy analitycznej i poszukiwania maksymalnie prostego i uniwersalnego symbolu. Pojawia się w wielu kontekstach, w różnorodnej skali stając się swoistym bytem, generatorem formy i idei.

GESTY MALARSKIE
Inauguracja nowego projektu galerii Gesty malarskie otwartego na działania i zdarzenia odnoszące się umownie do malarstwa. Zapraszamy artystów i widzów do akcji, które mogą mieć charakter eksperymentu z różnymi mediami i formami wyrażania ekspresji w kontekście gestu malarskiego; sytuacji, w których ów gest uaktywnia proces twórczy a także stymuluje i poszerza odbiór sztuki i pojęcie samego malarstwa. Koordynator projektu: Andrzej Rerak

oceń
0
0
Podziel się


Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!