szukaj:
z ostatnich:

Piosenki Agnieszki Osieckiej w Teatrze Nowym w Poznaniu

Logo dostawcy 
dodane 2014-02-11 (14:44) 3 lata 11 miesięcy 8 dni 7 godzin i 11 minut temu
  A A A
 
(fot. AKPA)


16 piosenek Agnieszki Osieckiej złoży się na recital Julii Rybakowskiej "Osiecka. Byle nie o miłości". Premiera w Teatrze Nowym w Poznaniu w najbliższą sobotę. Reżyserem spektaklu muzycznego jest Piotr Kruszczyński.

"Tytuł recitalu jest przekorny, bo oczywiście on cały jest o miłości. O uczuciu wypieranym przez główną bohaterkę, opierającej się na wcześniejszych doświadczeniach z mężczyznami, na samotności i poszukiwaniu miłości od nowa" - powiedziała we wtorek na konferencji prasowej Julia Rybakowska.

Aktorka wykona m.in. utwory "Miłość w Portofino", "Uciekaj moje serce", czy "Biedne badyliszcze". Aranżacji dokonał Jacek Kita, on też jest kierownikiem muzycznym.

Dyrektor Nowego Piotr Kruszczyński zapowiedział, że w planach teatru są kolejne realizacje z udziałem śpiewających aktorów. "Mam świadomość potencjału wokalnego tego zespołu, stąd ten i kolejne recitale" - powiedział.

Julia Rybakowska otrzymała drugą nagrodę i nagrodę publiczności podczas ubiegłorocznej edycji konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej". Jest też laureatką nagrody im. Andrzeja Nardellego za najlepszy debiut na scenach teatrów dramatycznych w sezonie 2012/2013. Nagroda została przyznana za rolę w spektaklu "Dom Bernardy Alba" wystawianym przez poznański Teatr Nowy.

oceń
2
0
Podziel się


Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!