szukaj:
z ostatnich:

Postępy projektu Gwoździec Re!Konstrukcja

dodane 2011-07-28 (12:39) 6 lat 5 miesięcy 22 dni 9 godzin i 34 minuty temu
  A A A
 

Po Rzeszowie, gdzie 19 lipca dobiegła końca pierwsza seria międzynarodowych warsztatów malarskich prowadzonych pod okiem specjalistów z Handshouse Studio, nadeszła kolej na Kraków. Całość prac jest organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich we współpracy z lokalnymi partnerami.

Oficjalnie rozpoczęliśmy kolejny cykl warsztatów zmierzających do odtwarzania polichromii, które zdobiły sklepienie synagogi z Gwoźdźca. Tym razem gości nas Synagoga Tempel w Krakowie (ulica Miodowa 24), dzięki uprzejmości Krakowskiej Gminy Wyznaniowej. Jak w poprzednich warsztatach przewóz wszystkich elementów został zagwarantowany przez PEKAES S.A.
Warsztaty będą trwały od 24 lipca do 6 sierpnia.

Na początku lat 90-tych XX w. synagoga została odrestaurowana dzięki wysiłkom Światowego Funduszu Zabytków, miasta Krakowa i społeczności żydowskiej. Jest to okazała budowla, udostępniana na gościnne koncerty i ważne dla społeczności projekty, między innymi co roku na koncert otwierający Festiwal Kultury Żydowskiej.

Podobnie jak wcześniej w Rzeszowie tak i w Krakowie grupa wolontariuszy z Polski i Stanów Zjednoczonych, a także Niemiec posługując się tradycyjnymi technikami malarskimi oraz czerpiąc inspiracje z przepięknych wnętrz synagogi Tempel, przyozdobi panele sufitowe zrekonstruowanego dachu synagogi z Gwoźdźca.

Więcej szczegółów:
www.jewishmuseum.org.pl

oceń
1
0
Podziel się


Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!