szukaj:
z ostatnich:

Przygody Sindbada Żeglarza

dodane 2014-04-01 (09:35) 3 lata 10 miesięcy 20 dni 2 godziny i 38 minut temu
  A A A
 
(fot. Materiały prasowe)

PRZYGODY SINDBADA ŻEGLARZA bodaj najbardziej znany wątek Księgi tysiąca i jednej nocy, w poetyckim ujęciu Bolesława Leśmiana, to jedna z najpiękniejszych opowieści dla dzieci i młodzieży jakie kiedykolwiek napisano.

Podróż i teatr łączy tajemnica. Niewiadoma, która leży u kresu morskiej wyprawy przypomina cud, jaki za każdym razem odkrywamy w teatrze. W magiczny sposób pokonujemy odległości i czas. Przedstawienie, na które zaprasza Teatr Muzyczny, niesie więc tajemnicę podwójną. Tę ukrytą w fantastycznych podróżach Sindbada i tę schowaną za kurtyną teatru.

Podczas swojej podróży Sindbad przemierzy drogą morską cały świat. Wielokrotnie znajdzie się za burtą, by jako rozbitek wylądować na kolejnym nieznanym i niebezpiecznym lądzie. Spotka ekscentryczną królewnę o imieniu Najdroższa, ogromnego ptaka Murumadarkosa, dotrze do królestwa króla Miraża i jego córki Piruzy, na wyspę potwora Degiala, do krainy ludożerców i na wyspę czarowników... Z każdej wyprawy powróci jednak, cudem ocalony, do ukochanego wuja Tarabuka - niepoprawnego poety-wierszoklety.

W podróż w fantastyczne i nieznane krainy poniesie Was pełna leśmianowskiego humoru muzyka Grzegorza Turnaua a przewodnikami po morzach i oceanach będzie zespół Teatru Muzycznego w Gdyni.

Pod żaglem rozpiętym nad widownią wszyscy poczujemy się odkrywcami nieznanych lądów. Dzieci, które w czasie tej podróży będą dorastać razem z Sindbadem i ci, którzy (podobno) dorośli są już od dawna. Ten, kto raz poznał smak wędrówki i teatru może odtąd podróżować już zawsze i wszędzie - dzięki wyobraźni. Nawet nie ruszając się z miejsca.

Najbliższe spektakle:
23 kwietnia 2014 (środa), godz. 11:00
24 kwietnia 2014 (czwartek), godz. 11:00
25 kwietnia 2014 (piątek), godz. 11:00
26 kwietnia 2014 (sobota), godz. 12:00
27 kwietnia 2014 (niedziela), godz. 17:00

Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej
Plac Grunwaldzki 1
81-372 Gdynia

oceń
0
0
Podziel się


Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!