szukaj:
z ostatnich:

Przygotowania do nowego sezonu teatralnego 2011/2012

dodane 2011-10-20 (16:24) 6 lat 2 miesiące 29 dni 4 godziny i 9 minut temu
  A A A
 

Małgorzata Socha i Piotr Fronczewski w Teatrze 6. piętro!

W Teatrze 6. Piętro trwają przygotowania do nowego sezonu teatralnego 2011/2012. Jednym z wydarzeń będzie premiera kolejnej kultowej sztuki – tym razem angielskiego autora Willy Russella - „Edukacja Rity”, w adaptacji wybitnego reżysera teatralnego i filmowego Macieja Wojtyszki. W tytułowej roli Rity zobaczymy Małgorzatę Sochę a w roli uniwersyteckiego profesora znakomitego Piotra Fronczewskiego. Uroczysta premiera sztuki zaplanowana jest na 5 listopada 2011 roku.

„Edukacja Rity” to już drugi spektakl Teatru 6. piętro, w którym zobaczymy Małgorzatę Sochę. Tym razem aktorkę będziemy mogli podziwiać we wzruszającym komediodramacie, opowiadającym historię przyjaźni Uniwersyteckiego profesora – alkoholika i jego studentki, ambitnej fryzjerki, słuchaczki niedzielnego uniwersytetu. Dzieli ich niemal wszystko – pochodzenie, status społeczny i wykształcenie.

Sztuka ta, pełna gorzkiego humoru i przenikliwej obserwacji, w rękach wybitnego reżysera Macieja Wojtyszki stanie się mądrą i zabawną metaforą odwiecznych ludzkich pragnień: wiary w drugiego człowieka; potrzeby istnienia dla kogoś bliskiego i możliwości samorealizacji na przekór wszystkim życiowym przeciwnościom.

Obecnie Małgorzatę Sochę możemy podziwiać na deskach Teatru 6. piętro w legendarnej komedii Woody Allena „Zagraj to jeszcze raz, Sam”, w którym gra u boku rewelacyjnego Kuby Wojewódzkiego. Spektakl ten od dnia premiery cieszy się niesłabnącą popularnością wśród widzów, wciąż przyciągając nowych jego miłośników.

Bilety do nabycia poprzez www.ebilet.pl oraz bezpośrednio w kasie Teatru 6. piętro w PKiN.

Więcej informacji na www.teatr6pietro.pl

oceń
0
0
Podziel się

Wiadomości powiązane

Nie praca, nie kariera, nie błysk fleszy
Żmuda Trzebiatowska załamana!
Weronika Marczuk jako jurorka w programie „You Can Dance”?
Dramat! Znów poobijana!
Od trzech lat nie przespała nocy


Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!