szukaj:
z ostatnich:
Spektakl „Mariana. Listy Portugalskie”
Spektakl „Mariana. Listy Portugalskie”

Studium kobiecej duszy, zachęcające do refleksji na temat kobiety i namiętności
dodane 2009-10-09 (10:49) 8 lat 4 miesiące 12 dni 1 godzinę i 28 minut temu
  A A A
 

Spektakl "Mariana" jest monodramatem stanowiącym studium kobiecej duszy, zachęcającym do refleksji na temat kobiety i namiętności.

Przedstawienie powstało w oparciu o "Listy portugalskie", należące do najbardziej pasjonujących przykładów bezwarunkowej miłości, jakie istnieją w literaturze światowej. Główna bohaterka to zakonnica portugalska Mariana Alcoforado, której obiektem uwielbienia jest oficer francuski na służbie w Portugalii.

Samotność, niepokój i bezwarunkowe oddanie usprawiedliwiają i uzasadniają miłość Mariany jako symbol miłości absolutnej.

Aktorka jest najważniejszym punktem spektaklu i to na niej koncentruje się cała energia twórcza. Nierealistyczny charakter inscenizacji uwydatniony jest przez projekcje padające na różnego rodzaju ekrany i rekwizyty, które jednocześnie wchodzą w interakcję z aktorką i ze spektaklem wymuszając poetycką grę i uzewnętrznienie stanów psychicznych.

Zbiór pięciu listów, których autorstwo przypisuje się portugalskiej zakonnicy Marianie Alcoforado, z czasem stały sie sławne z powodu dyskusji i komentarzy takich autorów jak Stenshal, Rousseau czy Rilke. Adresatem tych listów był francuski oficer na służbie w Portugalii, Markiz de Chamilly.

Prapremiera inscenizacji będzie miała miejsce podczas 7. Edycji festiwalu Bom Dia Brasil. Pokazy premierowe odbędą się natomiast w dniach 9 / 10 / 11 i 12 października 2009 w Centralnym Basenie Artystycznym ( ul. Konopnickiej 6).

reżyseria: André de la Cruz
aktorzy: Ewa Ampulska

Więcej o przedstawieniu na www.mariana.pl

oceń
0
0
Podziel się

Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!