szukaj:
z ostatnich:

"Świąteczna przygoda Jasia i Małgosi"

dodane 2014-01-12 (08:05) 4 lata 7 dni 13 godzin i 47 minut temu
  A A A
 
(fot. Materiały prasowe)


"Jaś i Małgosia" Jana Brzechwy

Interaktywne i innowacyjne przedstawienie w ramach cyklu „Bajki muzyczne” powstało z myślą o najmłodszym odbiorcy (dzieci już od 2 roku życia).

Przedstawienia o charakterze muzyczno-teatralnym wprowadzą najmłodszą widownię w żywy świat instrumentów i różnorodnych dźwięków.

Jaś będzie trąbą. Małgosia zamieni się w flet. Niedobra matka dostanie kobiecy kostium wiolonczeli, zaś tato (z zawodu drwal) wyglądać będzie jak kontrabas. „Jaś i Małgosia” - muzyczna bajka według tekstu Jana Brzechwy ma nie tylko bawić, ale także uczyć. Dla najmłodszych widzów przewidziana jest bardzo ważna rola do odegrania. Każdy mały widz wyposażony będzie w jakiś instrument perkusyjny z edukacyjnego zestawu Orffa: trójkąt, marakas, kastaniety, janczary, grzechotkę lub bębenek i zagra w przedstawieniu: szum drzew, odgłosy zwierząt czy skrzypienie drzwi. Wedle reżyserskiego zamysłu ma to być spektakl interaktywny, który wprowadzi najmłodszych widzów w świat opery i instrumentarium, zapozna ich z dziwnie brzmiącymi nazwami, oswoi z dźwiękami, ośmieli do wejścia na scenę i przyszłego, aktywnego uczestnictwa w sztuce.

Zjawiskowa jest też scenografia „Jasia i Małgosi” zaprojektowana przez Małgorzatę Szostakowską: drzewa w kształcie trąb, domek czarownicy to piernikowy kontrabas. Pod stopami Małgosi rozkwitną leśne kwiaty, po trawie przemykać będą małe zwierzątka: lis, sowa, królik. W łosich łopatach – za zwierzęta te przebrana zostanie orkiestra – uwiją gniazdka ptaszki. Całość emanuje kolorami, ciepłem, pogodą. Bo jak to w bajce – wszystko kończy się dobrze, nawet czarownica okaże się poczciwą kobietą, która chciała tylko postraszyć łasujące dzieci.

Świąteczna przygoda Jasia i Małgosi” to przedstawienie, które jest skierowane do najmłodszych widzów w okresie Świąt Bożego Narodzenia. W spektaklu, obok bohaterów bajki pojawi się Święty Mikołaj, a scenografia zostanie wzbogacona zimowymi akcentami.

Bajka muzyczna „Jaś i Małgosia
Libretto – Jan Brzechwa
Muzyka – Stefan Kisielewski
Reżyseria – Roberto Skolmowski
Scenografia – Małgorzata Szostakowska
Opracowanie muzyczne – Andrzej Makal

OBSADA:
Małgosia – Hanna Różankiewicz, Monika Mączewska
Jaś – Justyna Rożko
Tata, Wilk – Wojciech Schabowski
Mama, Czarownica – Andrzej Danieluk

Najbliższe spektakle:

08 I 2014 (środa), godz. 09:30 kup bilet 12:00 kup bilet - spektakl szkolny
09 I 2014 (czwartek), godz. 09:30 kup bilet 12:00 kup bilet - spektakl szkolny
10 I 2014 (piątek ), godz. 09:30 kup bilet 12:00 kup bilet - spektakl szkolny
12 I 2014 (niedziela), godz. 11:00 Kup bilet
Miejsce: Duża Scena, ul. Odeska 1, miejsca nienumerowane

Ceny biletów:
Bilet ulgowy: 22 zł
Bilet normalny: 30 zł

Opera i Filharmonia Podlaska
Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku
ul. Odeska 1, 15-406 Białystok

oceń
0
0
Podziel się

Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!