szukaj:
z ostatnich:

UFO Uliczny Festiwal Osobliwości

dodane 2014-05-16 (13:04) 3 lata 8 miesięcy 1 dzień 7 godzin i 44 minuty temu
  A A A
 
(fot. Kultura WP)


Wszyscy poszukujący niezapomnianych doznań spotkają się tego dnia na bruku Starego Rynku, aby wziąć udział w najważniejszym i największym festiwalu żywych rzeźb w Polsce. Wystąpi kilkudziesięciu artystów z Portugalii, Holandii, Bułgarii, Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Polski. W tym artysta numer 1 na świecie w dziedzinie żywych rzeźb Antonio Gomes dos Santos z Portugalii, rekordzista Guinnessa, który nieruchomo trwał w swej postaci 15 godzin 2 minuty i 55 sekund.

Żywe rzeźby opowiedzą barwne historie swoich postaci. Będą bawić, zadziwiać kunsztem kostiumów i osobliwych ruchów, a przede wszystkim umiejętnością nieruchomego zastygania. Wywołają okrzyki podziwu, kiedy będą nagle ożywać, wprowadzając publiczność w inny, często bajkowy świat. UFO to nie tylko statuy. Przestrzeń między nimi wypełnią aktorzy z teatrów ulicznych, muzycy i inni osobliwi performerzy.

Nasze przesłanie definiuje przymiotnik osobliwy. To znaczy: szczególny, niezwykły, wyjątkowy niepowtarzalny, zwracający uwagę, nietuzinkowy, unikalny, niespotykany, nie taki jak inny. Taki to festiwal. Tacy artyści. Taka publiczność. Takie miejsce. Po prostu UFO! Impreza rozpocznie się o godzinie 15. i zakończy późnym wieczorem pokazem teatru ognia z muzyką na żywo. Odkryjemy przed publicznością świat pełen koloru, magicznego ruchu i pozytywnej energii.

W ubiegłym roku w imprezie uczestniczyło kilkanaście tysięcy widzów (publiczność wybierała swoją ulubioną statuę). Liczymy, że w tym roku – dzięki bogatszemu programowi i rozgłosowi po ubiegłorocznej edycji – zainteresowanie festiwalem będzie jeszcze większe.

oceń
2
0
Podziel się


Opinie

Ocena: -1 [1]
kaczucha [2014-05-27 00:24]

Zapraszam, Pisarz Grodzki

odpowiedz