szukaj:
z ostatnich:
W poszukiwaniu japońskich okrętów podwodnych
W poszukiwaniu japońskich okrętów podwodnych

Wybierz się z Discovery Historia w podwodną podróż "W poszukiwaniu japońskich okrętów podwodnych"!
dodane 2010-11-07 (10:47) 7 lat 2 miesiące 12 dni 11 godzin i 9 minut temu
  A A A
 

Wybierz się w podwodną podróż w poszukiwaniu japońskich okrętów wojennych z czasów II wojny światowej!

W poszukiwaniu japońskich okrętów podwodnych
(ang. The Hunt For The Samurai Subs)

Premiera: niedziela, 7 listopada, godz. 22:00 na Discovery Historia

Pod koniec II wojny światowej Japonia podjęła decyzję o ostatnim, desperackim ataku. Inżynierowie cesarskiej marynarki wojennej opracowali plany budowy olbrzymich supernowoczesnych okrętów podwodnych, które zdolne były transportować samoloty bombowe. Zamierzano ich użyć do bombardowania amerykańskich baz wojskowych na Pacyfiku i miast zachodniego wybrzeża USA. Japonia skapitulowała jednak przed zakończeniem przygotowań do tej operacji a podwodne lotniskowce zostały przechwycone przez Amerykanów. By zapobiec dostaniu się tych niezwykłych okrętów w ręce Rosjan, USA zdecydowały o ich zatopieniu u wybrzeży Hawajów. Teraz na ich poszukiwania wyrusza ekipa Terry’ego Kerby’ego, wyposażona w specjalny podwodny pojazd, dzięki któremu będzie mogła eksplorować zatopione wraki. Czy członkowie załogi znajdą zapomniane cmentarzysko japońskich okrętów? By się o tym przekonać, oglądaj W poszukiwaniu japońskich okrętów podwodnych” na Discovery Historia w niedzielę 7 listopada o godzinie 22.00.

Ponad 60 lat po zakończeniu II wojny światowej na poszukiwania japońskich okrętów podwodnych wyrusza specjalna ekipa eksploratorów oceanicznych głębin. Ich celem jest odnalezienie wraków, o których słuch zaginął i których do tej pory nikt nie próbował odnaleźć. Organizator wyprawy, Terry Kerby, zamierza zejść prawie tysiąc metrów pod wodę u wybrzeży wyspy Oahu, by znaleźć miejsce storpedowania i zatopienia nowoczesnych japońskich okrętów z okresu II wojny światowej.

Dlaczego wzbudzały takie zainteresowanie amerykańskich i rosyjskich wojskowych? Potężne, naszpikowane nowoczesną techniką i bronią okręty kryły w sobie jedno z najciekawszych rozwiązań technologicznych II wojny światowej: wielki hangar mogący pomieścić nawet trzy bombowce. Mając tak wyposażone łodzie Japończycy mogli dokonać niespodziewanego bombardowania w dowolnym miejscu na Pacyfiku. Czy użycie tych okrętów mogło zmienić bieg II wojny światowej? Czy mogło dojść do planowanego przez Japończyków ataku na Nowy Jork i Waszyngton, gdyby zostały w porę włączone do walk? Wspierając się krótkim filmem rejestrującym torpedowanie okrętów i nowoczesnym sonarem ekipa poszukiwaczy będzie próbowała odpowiedzieć na to pytanie, starając się odkryć cmentarzysko japońskich wraków.

oceń
1
1
Podziel się


Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!