szukaj:
z ostatnich:

Wernisaż wystawy Book Me One

dodane 2014-05-28 (08:22) 3 lata 10 miesięcy 30 dni 1 godzinę i 43 minuty temu
  A A A
 
(fot. Book Me One)


Kto jest najważniejszy, najładniejszy, najfajniejszy. Kto jest bohaterem, wrogiem, przyjacielem? Komu ufać, a kogo się bać. Lepiej mówić prawdę czy kłamać jak z nut. Zrobić sobie dziarę czy złote paznokcie. Wybierać, testować, sprawdzać i układać. Przestać być dzieckiem i mieć plan na życie.

Dziewczyny z Pogotowia Opiekuńczego wzięły udział w projekcie Fundacji ONE, którego efekty będzie można oglądać w galerii Kordegarda od 29 maja do 9 czerwca. Każda z uczestniczek miała zrobić swojego artbooka – od początku do końca i w zgodzie ze sobą. Przez 3 miesiące pracowały pod okiem fotografki Kamy Rokickiej, graficzki Moniki Krzesiak i psychologa Małgosi Torój. Założenie było takie, że każda znajdzie swojego bohatera – figurę symboliczną – osobę, miejsce albo uczucie.

Celem projektu było uświadomienie dziewczynom, że książka nie jest tylko podręcznikiem albo lekturą szkolną, że może być też medium z obrazkami, które jak film albo piosenka opowie ich osobiste historie. Od urodzin poprzez miłość, przyjaźń i dojrzewanie po najmroczniejsze brudy świata. Wystawa książek / zinów BOOK ME ONE odsłoni nie jedną tajemnicę niepokornych nastolatek. Swoich bohaterów analizowały również prowadzące warsztaty. Na wystawie będzie można też obejrzeć najlepsze ziny wyłonione w konkursie ogłoszonym przez Fundację ONE.

BOOK ME ONE
Kordegarda – Narodowa Galeria Sztuki
Krakowskie Przedmieście 15/17, Warszawa
wernisaż: czwartek, 29 maja 2014, 18:00
wystawa: 2 – 9 czerwca
oceń
0
0
Podziel się


Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!