szukaj:
z ostatnich:

X jubileuszowa Herbertiada

dodane 2009-09-10 (10:33) 8 lat 4 miesiące 9 dni 11 godzin i 48 minut temu
  A A A
 
Jubileuszowy X Ogólnopolski Przegląd Twórczości Zbigniewa Herberta "Herbertiada" rozpoczął się w środę w Kołobrzegu (Zachodniopomorskie). W części konkursowej imprezy bierze udział 28 młodych recytatorów. W części artystycznej wystąpią m.in. aktorzy Agnieszka Fatyga, Wojciech Wysocki, Mirosław Konarowski i Stanisław Górka.

Impreza potrwa do soboty. Pierwsze dwa dni "Herbertiady" poświęcono warsztatom recytatorskim dla młodzieży.
Konkursowa część imprezy odbędzie się w piątek w kinie "Piast". Przed konkursem w tym samym miejscu będzie można obejrzeć inspirowany cyklem o Panu Cogito spektakl "Dekalog według Herberta" przygotowany przez Teatr Na bosaka z V Liceum Ogólnokształcącego w Koszalinie.
Zawodowi aktorzy wystąpią na "Herbertiadzie" w sobotę, na zakończeniu imprezy w kinie "Wybrzeże".

Jak powiedziała Katarzyna Pechman, pomysłodawczyni i organizatorka "Herbertiady", w tym roku z okazji jubileuszu ostatniego dnia przeglądu zostanie wydana specjalna popołudniówka. Dwunastostronicowa gazeta będzie miała szatę graficzną przypominającą przedwojenne gazety ze Lwowa, gdzie urodził się Zbigniew Herbert. Będzie w niej zamieszczone m.in. słowo od rodziny Herberta, najciekawsze eseje, które powstały w ciągu 10 lat "Herbertiady", a także wywiady z aktorami występującymi na imprezie i organizatorami przeglądu.
Popołudniówka będzie darmowa. Zostanie wydana w nakładzie 1000 egzemplarzy.
(PAP)
oceń
0
0
Podziel się


Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!