szukaj:
z ostatnich:

Dla upamiętnienia Freddiego…

dodane 2011-11-24 (04:51) 6 lat 5 miesięcy 1 dzień 17 godzin i 13 minut temu
  A A A
 

W łódzkiej Wytwórni

Dla upamiętnienia Freddiego…

24 listopada cały muzyczny świat obchodził będzie 20. rocznicę śmierci Freddiego Mercury’ego (właściwie Farrokha Pulsary) – wokalisty rockowego i autora tekstów, frontmana brytyjskiej grupy Queen. W Łodzi i województwie najbardziej znaczącym, premierowym wydarzeniem artystycznym upamiętniającym tę rocznicę, będzie – 30 listopada br. (czwartek) o godz. 19 w łódzkiej Wytwórni, ul. ul. Łąkowa 29 - widowiskowy koncert „Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie”. Wystąpią: orkiestra Alla Vienna, chór Vivid Singers i - w roli Freddiego - Kamil Maćkowiak, znany aktor Teatru Jaracza („Niżyński”). Motto koncertu brzmi: Żaden wokalista na świecie nie jest w stanie zastąpić Freddiego Mercury’ego, ale zespół filharmoników, 16. chórzystów i świetny aktor spróbują...

„Queen symfonicznie” to wydarzenie z pogranicza gatunków, łączące symfoniczne pierwiastki muzyki zespołu Queen z rockowym potencjałem orkiestry salonowej i majestatycznego, 16-osobowego chóru. Koncert podzielony został na dwie części. W pierwszej, „klasycznej”, zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, w wybiórczy sposób odzwierciedlające dyskografię zespołu - od pierwszych płyt z lat siedemdziesiątych aż po utwór „Let Me Live” z płyty wydanej w 1995 roku. Będą to premierowe opracowania, przygotowane specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej. Prowadzący koncert - Piotr Bielawski, szef Redakcji Muzycznej Radia Łódź - wprowadzi widzów w świat zespołu Queen. Tej części projektu towarzyszyć będzie nastrojowe oświetlenie i klasyczne nagłośnienie.

Druga część koncertu poruszy mury Wytwórni show w stylu zespołu Queen. Największe hity grupy zabrzmią w rockowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie, kolorowe światła... A na deser - po „Bohemian Rapsody” (będzie to unikalne wykonanie – cała rapsodia na żywo. Nawet podczas koncertów Queen część operowa odtwarzana była z taśmy), na scenie pojawi się sam… Freddie Mercury (w tej roli Kamil Maćkowiak z Teatru Jaracza w Łodzi) wykonując utwory „We Will Rock You” oraz „We Are The Champions”.

Przygotowujący koncert pomni są słów Freddiego Mercury’ego, który swego czasu bez ogródek oznajmił: „Pieprzyć rock’n’rolla, przerzucam się na operę”. – Symfoniczne pierwiastki muzyki Queen intrygowały mnie już od wczesnej młodości – mówi Jan Niedźwiecki, lider kameralnej orkiestry Alla Vienna. – Możliwość wydobycia ich dla szerszej publiczności traktuję jako rodzaj artystycznego hołdu dla mojego nieklasycznego idola – podkreśla.

„Queen symfonicznie” w Wytwórni w Łodzi. Bilety w cenie 40 zł (z kartą Wytwórni) i 50 zł do nabycia w Wytwórni (Łódź, ul. Łąkowa 29), w punktach sprzedaży TicketPro (pełen spis na stronie www.ticketpro.pl) oraz na stronie www.ticketpro.pl.

Kierownictwo artystyczne: Jan Niedźwiecki
Przygotowanie chóru: Dawid Ber

oceń
1
0
Podziel się

Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!