szukaj:
z ostatnich:

Olga Bończyk zaśpiewa piosenki Kaliny Jędrusik

dodane 2012-02-03 (09:38) 5 lat 11 miesięcy 14 dni 11 godzin i 32 minuty temu
  A A A
 Kalinowe dźwięki w Filharmonii Świętokrzyskiej

Już jutro w nowo otwartym gmachu Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach odbędzie się niecodzienny koncert. Orkiestra pod batutą Jacka Rogali, dyrektora Filharmonii, zagra piosenki Kaliny Jędrusik. A zaśpiewa je... Olga Bończyk, która pod koniec ubiegłego roku wydała wraz z Polskim Radiem płytę z tym materiałem.

Na koncert składają się piosenki skomponowane i napisane przez legendy polskiej muzyki (m.in.: Wasowski, Przybora, Młynarski, Osiecka). Publiczność usłyszy jutro m.in.: „Nie pożałuje pan”, „O Romeo”, „La valse du mal”, „Nie budźcie mnie” czy „Na całej połaci śnieg”. Piękne aranżacje na orkiestrę symfoniczną sprawiają, że projekt ten wyróżnia się spośród innych na rynku muzycznym. Aranżacje zostały przygotowane przez jednego z najbardziej utalentowanych aranżerów i pianistow w Polsce, Jacka Piskorza oraz uznanego w Polsce i za granicą wybitnego krakowskiego kompozytora, aranżera i pedagoga, Henryka Jana Botora.

Premiera projektu nieprzypadkowo zbiegła się z 20. rocznicą śmierci i 80. rocznicą urodzin Kaliny Jędrusik. Jest on również ukoronowaniem 25 lat dotychczasowej pracy artystycznej Olgi Bończyk.

Bilety można kupić w kasach filharmonii. Szczegóły na stronie www.filharmonia.kielce.com.pl.

oceń
3
0
Podziel się

Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!